Какви патики носите?

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
колку кеш, колку време ги имаш, задоволен незадоволен, од каде?
80 eur, MegaOutlet, Солун, 2 години
Никакви замерки. Комплетно задоволен.
(мада Саломонот од предходната страна ми се поубави и пре би ги носел нив од чисто естетски причини)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Не се ретро овие, копија на ретро (n)
Знам. Кога бев средно имав слични Конверс патики кои беа повеќе бековски дизајнирани и ориентирани, многу полесни од овие патики. Сепак во тоа време овој модел беше дифолт патика на еден куп универзитетски кошаркарски тимови во Америка. Другарче ги имаше, и убаво изгледаа.

Во меѓувреме банкротираа и Чемпион и Конверс (ме мрзи да гуглам која фирма прва банкротираше) и беа купени од страна на Најк.
Најверојатно е сменет брендот поради некој стар копирајт или слично.

Енивејз, како и секоја олд скул патика има период на разгазување а јас ги носев само два пати досега.
Сега за сега сум среќен.
Башка што ги платив само околу 2500 денари :)
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Знам. Кога бев средно имав слични Конверс патики кои беа повеќе бековски дизајнирани и ориентирани, многу полесни од овие патики. Сепак во тоа време овој модел беше дифолт патика на еден куп универзитетски кошаркарски тимови во Америка. Другарче ги имаше, и убаво изгледаа.

Во меѓувреме банкротираа и Чемпион и Конверс (ме мрзи да гуглам која фирма прва банкротираше) и беа купени од страна на Најк.
Најверојатно е сменет брендот поради некој стар копирајт или слично.

Енивејз, како и секоја олд скул патика има период на разгазување а јас ги носев само два пати досега.
Сега за сега сум среќен.
Башка што ги платив само околу 2500 денари :)
Ги памтам старите и тука ги имаше се носеа, овие кога ќе ги видиш, одма флеш те мава и се приметува одма дека се само бледа копија...:(

Е, на времето 90тите какви патики имаше :drk:, треба посебна тема да се отвори...какви дизајни, и Конверс и Рибок и Фила...нема денеска такви креативни модели кога ќе ги видиш на гз да паднеш:):)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Ги памтам старите и тука ги имаше се носеа, овие кога ќе ги видиш, одма флеш те мава и се приметува одма дека се само бледа копија...:(

Е, на времето 90тите какви патики имаше :drk:, треба посебна тема да се отвори...какви дизајни, и Конверс и Рибок и Фила...нема денеска такви креативни модели кога ќе ги видиш на гз да паднеш:):)
Златното доба на кошаркарските патики од визуелна гледна точка :)
Освен BUZZ ретко во некоја друга продавница да најдеш несакајќи некој модел инспириран од тоа време.
Додека работев на брод единствено што ме спречуваше да купам повеќе пара патики беше лимитот за багаж кога леташ со авион. Така ми останаа некупени adidas crazy 8 и air Jordan XII. Додуша на овие вториве не им вадеа ретро верзии додека со бродот пловевме по америките, а сега во BUZZ ги донесуваат само во некои шуш бои што би рекол Варошлија.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Сезонски си ги фурам на татко ми камо чизмите од војната 2001.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
199
Абе на зима не носите чизми? :)

Или има и таква тема, пошто не ми излегува во нови мислења :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom