Какви патики носите?

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.187
Поени од реакции
1.192
Aj mala pomos decki, si gi zemav patikive br 42 ama arno mnogu me stegaat stranicno. 42.5 mnogu mi slapaa golemi mi bea ama ovie 42 nekako me stegaat u strana i kako tesni da mi se. Da ne znae nekoj chare dagi rashiram malce so nekoja finta.Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.385
Поени од реакции
2.503
Во страна ке ти пуштат после некое време носење. Проблем е напред ако те стегаат, таму нема шанса да пуштат
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.487
Поени од реакции
37.722
Обично попуштаат, ако стегаат од страна, после некое време и стануваат ептен фит. Само од напред да не стегаат.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.187
Поени од реакции
1.192
Обично попуштаат, ако стегаат од страна, после некое време и стануваат ептен фит. Само од напред да не стегаат.
Napred prstite mise taman duri ima prostor eden prst, stranicno epten. Kaj beloto stegaat, a napred kaj crnoto soe obelezano, ima eden prst mesto. i od pozadi.
pat.png
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.197
Поени од реакции
3.507
1590470650784.png
1590470668648.png
1590470683779.png
Полеси се од чорапи. Ова ми се втори vivo и сум презадоволна. Малку бев скепик дека гумата нема да издржи и дека ќе ми бидат камен стапалата, ама се е супер. слободно може и во зима да се носат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
80.631
Поени од реакции
178.403
@Петра П. овие се тие модели на патики за кои му објаснував на Форца. Ако сме искрени, сите треба да носиме обувки кои ќе ни се прилагодат на стапалата а не стапалата да се прилагодуваат на обувките.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.197
Поени од реакции
3.507
@Петра П. овие се тие модели на патики за кои му објаснував на Форца. Ако сме искрени, сите треба да носиме обувки кои ќе ни се прилагодат на стапалата а не стапалата да се прилагодуваат на обувките.
Апсолутно,јас гледам огромна разлика кога носам обични и овие берфут. И искрено ми се подобри одот инаку цело време ги стружев ѓоновите од надворешната страна на петата. Исто во целата поставеност на телото помагаат, пример болката околу кичмата не ми е толку голема како со други обувки кои што ги имам за на терен и сл.
Одлични ако има некој проблем со искривување на прстите. Пријатели ги носат многу подолго од мене и се презадоволни. Со разни вежби и плус слободна нога може да се направи напредок, за разлика од операции кои не ти гарантираат трајно решавање на проблемот.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.908
Поени од реакции
923
На врв Bottom