Какви патики носите?

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
77.675
Поени од реакции
163.011
Нагазнувањето ви е слично и таму највеќе се абе. Два пара имам јас, немаат таму оштетување, само ѓонот е изабен каде што нагазнувам.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.654
Поени од реакции
1.354
На три пара Asics приметив дека се скинати на овој дел и повеќе не се удобни за носење, кај некој друг вака? Да е до мојата нога, ама и кај жена ми се скинати во тој дел и сите три пара многу малку се носени. Само кај Asics, а кај други нема никаков проблем.

Прегледај го приврзокот 209865
Мене тука ми се кинат скоро сите патики, без разлика на моделот. Ретко кога одврзувам врвките, сигурно и тоа е причината.:)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
21.826
Поени од реакции
32.453
Мене тука ми се кинат скоро сите патики, без разлика на моделот. Ретко кога одврзувам врвките, сигурно и тоа е причината.:)
Кај мене и кај жена ми само овој модел, а не врзуваме врвки.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2019
Мислења
43
Поени од реакции
72
Јас Skechers најмногу носам. Најудобни, меки, со мемори пена, и моделите без врвки за на брзинка и за мрзи ко мене:D
 

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
155
Поени од реакции
46
Овие Ванс па ми делуваат како скроз неудобни.
Па не баш,првите 2-3 дена ми беше неудобно на стапалото,сега носам Vans на работа,за излегување и за се и сешто.Коска патика,стилски,естетично.Респект за сите што фураат Vans.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
21.826
Поени од реакции
32.453
Тоа удобно кај секој е различно. Некој му е ептен и си ги носи секаде, а некој може со нив само да се прошета низ трговски.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
На врв Bottom