Какви патики носите?

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Не гледам тоа и ставам патики од секаков материјал. Повеќето се од сунѓер. Ако се оригинал нема да се скинат ни во машина, а ни на првиот дожд.

Пишува дека не се перат во машина, туку само со влажна крпа, ама кој ги слуша нив. Еве ги уште се како нови.
Има еден програм пере 15 минути и само него го знам. :D
Тоа според мене е руски рулет, уствари зависи колку си ги сакаш/цениш патиките, не би ризикувал со моите.
Е вака, ги чистиш со влажни марамици и ги прскаш со Crep спреј (надворешно) еднаш на недела -две, миеш нозе и менуваш (памучни) чорапи на дневна база и чао-пријатно, како нови се.
А да, по можност купуваш нова машина за перење, со повеќе програми. :D
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Тоа според мене е руски рулет, уствари зависи колку си ги сакаш/цениш патиките, не би ризикувал со моите.
Е вака, ги чистиш со влажни марамици и ги прскаш со Crep спреј (надворешно) еднаш на недела -две, миеш нозе и менуваш (памучни) чорапи на дневна база и чао-пријатно, како нови се.
А да, по можност купуваш нова машина за перење, со повеќе програми. :D
crep спреј? шо е ова кај се наоѓа?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сакам онлајн да нарачам од овие dsport.mk за внук ми и да стасаат на негова адреса, а јас од овде да ги платам.
Ми треба 36 број. Во категорија за машки возрасни ништо не ми се допаѓа и најдов едни во категрија детски 36 број на 50% попуст. Дали тие 36 детски се со иста должина како и оние 36 за возрасни? 22-23см мислам треба да се.
Некој што има купувано од кај овие?

Им пишав порака на фб ама не враќаат. :tapp:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сакам онлајн да нарачам од овие dsport.mk за внук ми и да стасаат на негова адреса, а јас од овде да ги платам.
Ми треба 36 број. Во категорија за машки возрасни ништо не ми се допаѓа и најдов едни во категрија детски 36 број на 50% попуст. Дали тие 36 детски се со иста должина како и оние 36 за возрасни? 22-23см мислам треба да се.
Некој што има купувано од кај овие?

Им пишав порака на фб ама не враќаат. :tapp:
Обично луѓе одат и пробуваат бројка па после нарачуваат :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Ај може ќе бидат, за 25 евра вреди да се ризикува. :D

Глуп сајт за онлајн продажба без табела за см.
Оригиналите си имаат една мера .. т.е пример ќе земам за мене од адидас ми се точни 42 1/2 или 2/3 т.е тој број е стандарден за 26.5 цм од најк мислам дека беа 42 .. доколку детето носи тој број од адидас ќе му бидат точни 100% .. не е ова како тие на битпазар зависи до калапот ..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Оригиналите си имаат една мера .. т.е пример ќе земам за мене од адидас ми се точни 42 1/2 или 2/3 т.е тој број е стандарден за 26.5 цм од најк мислам дека беа 42 .. доколку детето носи тој број од адидас ќе му бидат точни 100% .. не е ова како тие на битпазар зависи до калапот ..
Кај другите таа должина е број 36, а кај Адидас е 36 1/2
Asics e моделот. Проверив на нивната официјална страна истиот модел со број 36 за деца е 22.5см, па ќе видиме овие од dsport ако се оригинал треба да одговараат.
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Ме занима каде има патиче со океј квалитет под 3к? Последнава година имам земено два пара ванс од офис плус и многу добри ми се погодија во поглед на издржливост, ама сега ко што гледам претежно има зимски модели на обувки. Кое друго место би ми го препорачале?
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Ме занима каде има патиче со океј квалитет под 3к? Последнава година имам земено два пара ванс од офис плус и многу добри ми се погодија во поглед на издржливост, ама сега ко што гледам претежно има зимски модели на обувки. Кое друго место би ми го препорачале?
Ме занима каде има патиче со океј квалитет под 3к? Последнава година имам земено два пара ванс од офис плус и многу добри ми се погодија во поглед на издржливост, ама сега ко што гледам претежно има зимски модели на обувки. Кое друго место би ми го препорачале?
Отприлика каков вид на патики сакаш и која марка преферираш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom