Какви патики носите?

Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.717
Поени од реакции
2.062
Заљубен сум во Конверсов, не ми беа во план да ги купам, ама кога ги видов.... А Џорданките се најудобните патики што сум ги носел до сега
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Ме интересира дали некој има искуство со патики од urshoes.mk? Доста ефтино ги даваат, па си мислам да не имаат некоја заебанција во ракавот.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924




овие три пара ги имам и ги мењам секој ден само што првиот 90ките мајка ми ми ги испрала во перална по грешка и се оштетија му се гледа крајот :(
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Толку се квалитетни. Јас сите ги ставам во перална и немаат гајле.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Толку се квалитетни. Јас сите ги ставам во перална и немаат гајле.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Нема врска тоа, се зависи од што материјал се направени (освен ако не се фејк) и дали истиот дозволува перење во машина за алишта. Нормално, зависи и на кој програм ги има ставено.
Има да се прочита по светскиве форуми која патика како да се оддржува.[DOUBLEPOST=1503486962][/DOUBLEPOST]Инаку од пред некој ден овие, Jordan Ultrafly 2. (y)

 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Нема врска тоа, се зависи од што материјал се направени (освен ако не се фејк) и дали истиот дозволува перење во машина за алишта. Нормално, зависи и на кој програм ги има ставено.
Има да се прочита по светскиве форуми која патика како да се оддржува.
Не гледам тоа и ставам патики од секаков материјал. Повеќето се од сунѓер. Ако се оригинал нема да се скинат ни во машина, а ни на првиот дожд.

Пишува дека не се перат во машина, туку само со влажна крпа, ама кој ги слуша нив. Еве ги уште се како нови.
Има еден програм пере 15 минути и само него го знам. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom