Какви патики носите?

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Jas si nosam patiki kupeni od mali prodavnici i pazari bidejki na tie mesta se evtini.Duri i da mozam da si dozvolam,nikogash ne bi frlila pari na skapi patiki.Skapo ne znaci sekogash najdobro.Eden moj soucenik imashe kupeno original Adidas patiki od specijalna prodavnica i mu se raspukaa po samo 3-mesecna upotreba.A,drug,pak,si imashe kupeno od taa marka,od pazar i dolgo vreme gi noseshe.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Еве ме назад на форумов. Фроси, јас се чудев цело време како можеш да фалиш најки за трчање, ама ти дојде памет :)
Инаку јас само што се вратив од Барселона, таму си ги носев моите верни Kayano 20 (не знам дали ги имаат некогаш донесено во Скопје).

Инаку исто така да пишам дека adidas boost се исто така ТоБ патики за трчање. Моиве додуша уште не се разгазени прописно, ама уште покомфорни се и од асиксот (додуша кај бустот ми фали тоа што нема торзион систем кој што го има на асиксот под друго име).
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Јас купив денес вакви


Имам проблем со рамни стапала и последниве години имам приметено кога носам ниски патики долго време нозете ме болат а малку ми се искривуваат патиката на десната нога заради специфичните стапала па решив да земам на високи со воздушни перничиња.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Јас купив денес вакви


Имам проблем со рамни стапала и последниве години имам приметено кога носам ниски патики долго време нозете ме болат а малку ми се искривуваат патиката на десната нога заради специфичните стапала па решив да земам на високи со воздушни перничиња.
Istiot problem kako tebe go imav.Eve,vekje 5 godini nosam samo visoki patiki so dobra shirina bidejki slushnav od doktori deka tesnite patiki ne se pogodni za podolga upotreba zatoa shto mozat da gi deformiraat stapalata.I jas imam vakvi,samo beli i kupeni na pazar bidejki tamu patikite se poevtini.Moze kje recesh falsh ti se,ama veruvaj,mnogu se udobni,se cuvstvuvam kako da gazam na oblaci i nemam bolki.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Istiot problem kako tebe go imav.Eve,vekje 5 godini nosam samo visoki patiki so dobra shirina bidejki slushnav od doktori deka tesnite patiki ne se pogodni za podolga upotreba zatoa shto mozat da gi deformiraat stapalata.I jas imam vakvi,samo beli i kupeni na pazar bidejki tamu patikite se poevtini.Moze kje recesh falsh ti se,ama veruvaj,mnogu se udobni,se cuvstvuvam kako da gazam na oblaci i nemam bolki.
И јас кога првиот пат ги пробав почувствував голема разлика. Како помал не осетував болки нити нешто друго али со текот на растењето осеќам бидејќи доста сум на нозе.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
И јас кога првиот пат ги пробав почувствував голема разлика. Како помал не осетував болки нити нешто друго али со текот на растењето осеќам бидејќи доста сум на нозе.
Te razbiram. :) Covek mora vnimatelno da odbira shto kje nosi.Udobnosta shto ja nudi toa shto se nosi/oblekuva e mnogu vazna.
 
Член од
2 мај 2017
Мислења
6
Поени од реакции
2
Го истрчав полумаратонот со Асиксот, топла препорака од мене кој си е по трчањето. Како по облаци да трчав, немав никакви болки а си имам болки во десното стапало од време на време. Лани пост маратонот три дена во мраз ми седеше.[/QU koje tie najdobroto vreme so go imas postignato na polumaraton
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Конечно патики по мерка за фудбал.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom