Какви патики носите?

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Помош

Дали овие




или овие


 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.527
Поени од реакции
10.019
Помош

Дали овие




или овие


Уште самиот ѓон на сликата ти кажува многу!
Адидасот очито се заоблени(rocker), a вториве гломазни и рамни, што не мора да значи дека се и лоши за одење/стоење!
Всушност рокер дизајнот е поверојатно да биде незгоден за стоење/одење…
Не знам за што ги бараш… ама ако е само ради изглед(мода), тогаш заборави се што кажав.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Уште самиот ѓон на сликата ти кажува многу!
Адидасот очито се заоблени(rocker), a вториве гломазни и рамни, што не мора да значи дека се и лоши за одење/стоење!
Всушност рокер дизајнот е поверојатно да биде незгоден за стоење/одење…
Не знам за што ги бараш… ама ако е само ради изглед(мода), тогаш заборави се што кажав.
Барам удобни за пешачење, но мора црна боја. Многу мал избор има.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
901
Поени од реакции
462
Underarmor се добри, ако можеш да најдеш во Мк. Јас преферирам Brooks за пешачење, како на воздух да газиш, само се малце солени.
 
Член од
28 мај 2023
Мислења
96
Поени од реакции
79
Барам удобни за пешачење, но мора црна боја. Многу мал избор има.
Оди во Аутлет и одбери било кој патики за трчање. Сигурно ќе најдеш некој Пегасус на 40% попуст.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.527
Поени од реакции
10.019
Пег тешко да ќе најдеш црни.. сите се бело+дреч!
Брукс не се ништо подобри од големата тројка, плус Хока и Мизуно се тука.
На крај-краева што и да земеш од тие марки за пешачење добро ќе биде…
Само припази да не загазиш на некој ептен за трчање што се! Тенисици и кошаркашки се генерално подобри за одење/стоење отколку оние строго за трчање.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Ако е за пешачење и често стоење јас би одел со чизми DocMartens. Малку се крути додека да се разгазат, ама после тоа се многу удобни и ќе ти траат многу подолго отколку што би ти траеле патики.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.080
Поени од реакции
21.971
Ако е за пешачење и често стоење јас би одел со чизми DocMartens. Малку се крути додека да се разгазат, ама после тоа се многу удобни и ќе ти траат многу подолго отколку што би ти траеле патики.
Да секако ако живее во околина на Арктичкиот Круг.
Предпоставувам дека живее во Македонија каде што за 2 недели макс ќе биде 25 + степени и не знам колку удобноста на ДокМартинсот ќе му помогне околу зовривањто на челикот на пеколниве температури.
Јас моите есенва и зимава ги облеков дури 2 пати кога имаше поплави надвор. Снег и онака асално не падна .
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.527
Поени од реакции
10.019
Да секако ако живее во околина на Арктичкиот Круг.
Предпоставувам дека живее во Македонија каде што за 2 недели макс ќе биде 25 + степени и не знам колку удобноста на ДокМартинсот ќе му помогне околу зовривањто на челикот на пеколниве температури.
Јас моите есенва и зимава ги облеков дури 2 пати кога имаше поплави надвор. Снег и онака асално не падна .
Иста мака имав со терекс горетекс!
Пет пати у цело зимо ги облеков..
Така ми дремат толку пари фрлени, а на работа одам со runfalcon 2.0 што кошта 2500ден.
Од друга страна доказ дека и ефтина патика може да биде добра..
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Преложив Мартинс бидејќи јас носам чизми среде лето, не ми пречи жешкото. Имам и терекс и ги носам преку лето, лабаво. Ако одам на Водно не сум од оние што менуваат патики кога ќе излезат од кола и пак менуваат кога ќе се вратат во кола.
Новите Мартинс се без железо, така да не прегреваат.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.080
Поени од реакции
21.971
Преложив Мартинс бидејќи јас носам чизми среде лето, не ми пречи жешкото. Имам и терекс и ги носам преку лето, лабаво. Ако одам на Водно не сум од оние што менуваат патики кога ќе излезат од кола и пак менуваат кога ќе се вратат во кола.
Новите Мартинс се без железо, така да не прегреваат.
Ако ги носиш во лето во Канада или Норвешка ок. Јас во лето газам на асфалт од 70 степени каде што гумен ѓон се лепи а апостолката се топи и се претвора во мастика. Така што баш такви како на сликата со сунѓерест ѓон се најдоби за климава во МКД.
За на Водно и јас со едни патики од пред врата до крст и назад идам во секое годишно време.

Единствено добро за овој период може да се само тие кондурите на мартинс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom