Какви жени сакате?

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.507
Поени од реакции
9.408
Бринета со кафени очи.
Посебно ако држи книга во рака. :love:

Сакам да биде забавна и интересна, да ми биде интелектуален предизвик. Темпераментна, комуникативна и отворена.

Социјалниот и образовниот статус не ми се одлучувачки фактори.

На факс имав една професорка која ме соблекуваше со поглед. Имав 4 предавања со неа, по 4 саати, очите не ги тргна од мене. Имаше околу 50 студенти, дали 2-3 колеги бевме, другото колешки. Пропаднав во земја.
Ќе дигнам поглед, ќе ми се насмее, спуштам глава и се преправам дека фаќам белешки. Па сите гледаат дека гледа во мене и се вртат накај мене! Не знам што виде интересно во мене!

Ај да беше некоја помлада, ова бабиште пред пензија. Ќе ми умре. Такви не сакам!

И да, не беше бринета со кафени очи!
И не, немам спиено со мојата наставничка, во средно, по македонски јазик (такво прашање добив ПП)! :pipi:
Ах бе Дамби, ај да се пофалеше дека некоја млада те загледувала, ај што не си ја легнал, голема работа ако била стара, барем ќе те научеше некои сексуални вештини, ама па што фалење си удри, дури сам себе си се пуфлаш..:pos::pos:

Обожувам згодни жени со големи гради, топче од газе, тенко струкче, долг врат, права ко стрела, долги нозе и да биде фатално привлечна, посебно кога ќе се насмее...:jeeee:
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Обожувам згодни жени со големи гради, топче од газе, тенко струкче, долг врат, права ко стрела, долги нозе и да биде фатално привлечна, посебно кога ќе се насмее...:jeeee:
После кога ќе ви речам машки профил е не ми верувате.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.518
Поени од реакции
26.010
Висока 180
тешка 65-70
Која се грижи за своето здравје и тело
Секогаш средена и презентативна (фризура, нокти, депилација)
Спремна за излагање за 10 минути
Што можам да и верувам со живот
Семејството и е на прво место
Која не се сложува со мене во све
Која што прави challenge на сите мои ставови, па макар и да не збориме 1 месец после тоа

Тоа што го сакам, веќе го имам, штета што некад знам да бидам кретен :)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Тоа што го сакам, веќе го имам, штета што некад знам да бидам кретен
Фала Богу дочекавме да прочитаме, дека некој е задоволен и среќен од својата подобра половина. :love:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Висока 180
тешка 65-70
Која се грижи за своето здравје и тело
Секогаш средена и презентативна (фризура, нокти, депилација)
Спремна за излагање за 10 минути
Што можам да и верувам со живот
Семејството и е на прво место
Која не се сложува со мене во све
Која што прави challenge на сите мои ставови, па макар и да не збориме 1 месец после тоа

Тоа што го сакам, веќе го имам, штета што некад знам да бидам кретен :)
180 и 65 кила? Скелет, ццц коски ќе глоѓаш? :ROFLMAO:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.953
Фала Богу дочекавме да прочитаме, дека некој е задоволен и среќен од својата подобра половина. :love:
Da recese poubava i taka i taka, podobra e malce pretenciozno. Ne mislis ti taka :sneaky:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.518
Поени од реакции
26.010

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Da recese poubava i taka i taka, podobra e malce pretenciozno. Ne mislis ti taka :sneaky:
Да речев и „поубава, понежна, подобра“ немаше да згрешам. Кога станува збор за жена, ништо не е претенциозно:sneaky:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom