Какви деца сакате да имате?

Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Имам некое чувство дека ти само мушки ќе раѓаш :rolleyes:

За ова со 7 ќерки стварно треба да си шампион за такво нешто да ти се деси.
Згрешка ти е чувството веќе имам две ќерки
Некогаш ми иде да ги родам другите 5
Некогаш да ги дадам овие две по роднини :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Згрешка ти е чувството веќе имам две ќерки
Некогаш ми иде да ги родам другите 5
Некогаш да ги дадам овие две по роднини :)
Ја па мислев да провоцирам малце,али ти троа постара од 90% од форумџииве си :D
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Сакав да имам машко и женско дете, а имам две прекрасни ќерки.
Сакам само да ни се живи и здрави, фала Богу, можам да им обезбедам релативно убав живот, и јас сум среќен, повеќе не ми треба.
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Ја па мислев да провоцирам малце,али ти троа постара од 90% од форумџииве си :D
Обично така е, кога не сакаш машки или женски ги добиваш... Не верувам дека се 90% 20 годишни на форум, и форумов не е од вчера, и има теми за сите
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
1. Mushki 2. Pametni
 
Член од
27 септември 2013
Мислења
199
Поени од реакции
162
какво сака нека биде....само здраво и живо нека е..
најмногу сакам близнаци...машко и женско...дебелки и со крупни очи:X3:
 
Член од
1 јуни 2019
Мислења
59
Поени од реакции
130
Пред се здрави и живи. Јас би сакала мирни, не џамбаси и насилни, ама тоа зависи од како родителите ќе ги воспитаат и колку ќе се посветат на тоа
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Пред се здрави и живи. Јас би сакала мирни, не џамбаси и насилни, ама тоа зависи од како родителите ќе ги воспитаат и колку ќе се посветат на тоа
Па и не зависи се од воспитувањето. Точно е дека е најбитно но од личен пример имам 2 на 15 месеца разлика и се различни за 360 степена.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2019
Мислења
59
Поени од реакции
130
Па и не зависи се од воспитувањето. Точно е дека е најбитно но од личен пример имам 2 на 15 месеца разлика и се различни за 360 степена.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Секое дете е различно и неможе да бидат исти, но голем дел е до воспитувањето
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.095
Поени од реакции
1.549
zdravi I pravi :) a za pol mi e nebitno zenski mashki so dade gospod toa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom