Какви девојки ви се допаѓаат: слабички или заобленки?

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.702
Поени од реакции
22.074
За македонка поважно ми е односот и сваќањата, менталната конекција него изгледот. Сум кажал 100 пати македонките се најубави жени на светот само таму други работи не чинат. Се на се кога ќе се собере обично не вреди да се губи време со нив. Премногу сте „фини, воспитани и паметни“ за мене... Јас сум „субтилен сељак“ не заборавај :D
Но не заборавај дека тоа важи само до Табановце, и ако си наш :D.
 
F

FARANG

Гостин
Но не заборавај дека тоа важи само до Табановце, и ако си наш :D.
Mozam sekogas da igram na gasterbajterskata karta, uvek stranec, ali ipak ne e toa toa. Jas sum si brat direkten. Sakam ova i ova ako ti se sviga arno ako ne cao. Posteno, i ona da znae na sto e i mene da ne mi gubi vreme. Zavisno kaj si vo svetot na ovoj nacin gubis nekoja tuka i tamu oti ne i se sviga toa sto i kazuvam ama koga ke se najdeme iskri letaat na site strani. Vo MKD za zal ova mnogu mnogu ne pali, zatoa i rekov ne vredi.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.702
Поени од реакции
22.074
Mozam sekogas da igram na gasterbajterskata karta, uvek stranec, ali ipak ne e toa toa. Jas sum si brat direkten. Sakam ova i ova ako ti se sviga arno ako ne cao. Posteno, i ona da znae na sto e i mene da ne mi gubi vreme. Zavisno kaj si vo svetot na ovoj nacin gubis nekoja tuka i tamu oti ne i se sviga toa sto i kazuvam ama koga ke se najdeme iskri letaat na site strani. Vo MKD za zal ova mnogu mnogu ne pali, zatoa i rekov ne vredi.
Верувам дека е вака како што кажуваш, ама тоа е така затоа што ти се може, односно затоа што си (без навреда така е зборот де) разгален од сексот до кој доаѓаш релативно лесно и брзо. Да беше тука кај што не можеш муабет во кафич да и направиш оти не си имал оригинален пристап и си и отишол со-Здраво, и кога тоа ќе ти се случуваше доволно долго временски за да не можеш да си ги исполниш твоите како што можам од пишувањата ти да заклучам бурни сексуални фантазии, ќе те прашав дали немаше да си губиш време и да не играш на гастербајтерска карта. Од твоја гледна преференца на жени и секс имаш среќа што си таму кај што си, ама тоа веќе го знаеш :D.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
. Друга работа треба да сватиш е дека овде јас сум еден вид џин :D ко некој 2.10 да шета во МКД. Сите ѕвезди им се мешани белец/азијат така да мојата висина и тен и те како се бара. Воопшто не е проблем или смешно, туку сме CUTE :P... На крај крајева искрајно ич к*р не ме боли кој што мисли јас гледам мене да ми е добро и тоа е тоа.
А како котираат белите жени кај азијатите?
 
F

FARANG

Гостин
Верувам дека е вака како што кажуваш, ама тоа е така затоа што ти се може, односно затоа што си (без навреда така е зборот де) разгален од сексот до кој доаѓаш релативно лесно и брзо. Да беше тука кај што не можеш муабет во кафич да и направиш оти не си имал оригинален пристап и си и отишол со-Здраво, и кога тоа ќе ти се случуваше доволно долго временски за да не можеш да си ги исполниш твоите како што можам од пишувањата ти да заклучам бурни сексуални фантазии, ќе те прашав дали немаше да си губиш време и да не играш на гастербајтерска карта. Од твоја гледна преференца на жени и секс имаш среќа што си таму кај што си, ама тоа веќе го знаеш :D.
Absolutno. Zapad ti e sex prison, pravi pari a trosi na istok, toa ti e dobitna kombinacija. Najdi kade si na cena i u stilu na Balasevic "dobro se prodaj"
 
F

FARANG

Гостин
А како котираат белите жени кај азијатите?
Osven vo Kina gore dole sekade se cenat. Kinezite si sakaat kineskinji ama kolku sto moze so pobel ten. Za belkninja najdobro ti e Japonija ili Korea samo imaj na um deka azijatite ti se 3x3x3... 3 incha, 3 minuti....
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
FARANG а како би им делувал јас на азијатине со 172цм висина ? :D
Ко еден од нив ваљда.....мада со 75 кила и пливачка градба би се извадил малце,а ? :cautious:
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Luki Junior, FARANG

А бре, мене ме интересира онака статистички, не лично за мене. Не знаев дека белците котираат толку високо во Азија, па затоа прашав за белите жени.
Луки, тета, јас личам ли ти фатена под мишка со некој косоок ?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Слабички со заобленки делчиња.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
FARANG друже, ако еден ден тргнам туѓина, ќе те барам :D
 
F

FARANG

Гостин
FARANG а како би им делувал јас на азијатине со 172цм висина ? :D
Ко еден од нив ваљда.....мада со 75 кила и пливачка градба би се извадил малце,а ? :cautious:
Taman si, pak si povisok oni se palata na visina i da si belec, plav ako si i ako imas prav nos (neznam kako da go narecam ona tipicno belski nos) uste podobro. Vo Thailand, Filipinite, Indonezija, Vietnam nemas gajle... Na drugite mesta ke ti fati malku vreme i poveke pari da vlezes u shema ama uglavno ne e problem.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Taman si, pak si povisok oni se palata na visina i da si belec, plav ako si i ako imas prav nos (neznam kako da go narecam ona tipicno belski nos) uste podobro. Vo Thailand, Filipinite, Indonezija, Vietnam nemas gajle... Na drugite mesta ke ti fati malku vreme i poveke pari da vlezes u shema ama uglavno ne e problem.
А белец со црн тен? :pos:
 
F

FARANG

Гостин
Luki Junior, FARANG

А бре, мене ме интересира онака статистички, не лично за мене. Не знаев дека белците котираат толку високо во Азија, па затоа прашав за белите жени.
Луки, тета, јас личам ли ти фатена под мишка со некој косоок ?
Sto pobelo toa pobarano e valutata manje vise sekade. Sekoj uglavno saka sprotivno. Jas sum plav pa mene poprivlecni mi se temnite devojki, sto e super zasto oni se zapostaveni vo ovoj del na svetot. Taka da uste edna WIN WIN situacija.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Taman si, pak si povisok oni se palata na visina i da si belec, plav ako si i ako imas prav nos (neznam kako da go narecam ona tipicno belski nos) uste podobro. Vo Thailand, Filipinite, Indonezija, Vietnam nemas gajle... Na drugite mesta ke ti fati malku vreme i poveke pari da vlezes u shema ama uglavno ne e problem.
Не сум плав,али брадата ми е делумно плава.....ќе пуштам само околу устат брк и брада.....таму сум плав :P Башка сум прилично бел во тенот......има да се изнаебам таму значи (y)
Ejza hir aj kam........ :cool:


Иначе кумот ми е во Австралија.Еднаш пратил слика,он со неколку азијати сликан.Човекот е висок колку мене,а беше пола глава барем повисок од нив и коментар на сликата оставил видете колку пораснав овде во Австралија :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom