Каква (ќе) е вашата реакција?

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
eci^^^ напиша:
Jas pak mu odgovarav cisto od uctivost!Sega poveketo bi pomislile i deka se smuvav so nego,cisto od uctivost,ama ne se sluci niso od toa!Posle 1 saat dvajcava fraeri mi se zablagodarija za uslugata i si zaminaa,posakuvajki mi prijatna ponatamosna zabava!
За каква услуга????:nesum:

Ако контактирам со личноста а во моментот не сум сакала да ја сретнам а најмалку да седнам со неа на кафе муабет Ке и кажам..здраво срцка како си,би ти рекла да пиеме кафе али денов ми е ептен бед и не сум пожелно друштво за никого верувај!

Доколку пак седам во кафич и ми дојде некоја личност со која воопшто не контактирам(а штом не контактирам сигурно мн.ми згрешила)чисто од култура ќе и речам ај не биди безобразна и тргни ми се од пред очи..денов е премногу убав за да го губам со идиоти како тебе!Пријатно хев а најс деј!!
 

Jovana15

...
Член од
6 јули 2006
Мислења
134
Поени од реакции
0
Дивајн напиша:
Ако има (а нормално има) личност со која не ми оди муабетот баш, која нешто посебно не ми значи и не ми е интересна, дури и на нерви ако ми гази, а со која не сум раскинала другарство туку имаме општ муабет би застанала нормално и би и понудила да седне ако ме најде во кафич. Е сега, ако во моментот не ми е до неа, ќе се однесувам многу ладно, ќе се правам уморна, нерасположена и ќе го поминам некако времето со неа. Имам основна култура поради која не би кажала: ај тргни ми се не сакам да разговарам со тебе и неможам да те гледам ... би ме фатила тешка сафра додека е до мене, ама ќе се издржи де ... што се' не се издржува, па тоа :toe:
I agree:)
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Mi se ima deseno vakvo nesto i toa so edna skarana drugarka. I toa ona mi praese muabet neso i ja ko nezdrava se praam gledam negde, i koga mi stana uporna i vikam: so sakas ma? i ovaa mi go kazuva istoto toa pak i ja si kidnav, nemozev da ja slusam.
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
onaka od uctivost ke im odgovoram ama ke sum onaka kako neraspolozena ili otsutna za da vidat deka ne mi e do niv
 
Член од
13 март 2006
Мислења
245
Поени од реакции
1
па од култура би рекла едно здраво,и после ке се праам на тошо
 

Infra

Мојот Пастир
Член од
26 ноември 2005
Мислења
141
Поени од реакции
2
Баш пред некое време ми се случи тоа. Колешка од работа многу ме повреди и навреди (а башка не се извини) и едноставно решив да ставам крај на нашето дружење. Не 'и праев муабет едно година дена, и после одеднаш нешто 'и затребав, и мртва ладна ми се обраќа, а мене не ми се верува дека може некој да е толку луд (или да се праи луд). Искрено, ме затекна неподготвена, не очекував да ме праша толку банално прашање (пр. Ај дај ми молив од кај тебе), и јас најкултурно 'и го подадов моливот, а она рече фала. После тоа цел ден бев ко удрена со чекан, ми беа измешани чувствата затоа што секогаш за 'се барам оправдување, но откако размислив, сепак сфатив дека треба да ми се извини, да разговараме за проблемот (во мојот конкретен случај за навредата) па после да продолжи нашето дружење.
 

^eli^

шат ме габри.!.
Член од
29 мај 2006
Мислења
686
Поени од реакции
1
би рекла само 2-3 површни збора,или културно ќе и речам дека нема потреба да разговараме,да си го продолжи патот
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Па и да не ја поднесувам пак би и рекла Здраво.Па накрај сме биле другарки или што и да е.Иначе само во екстремни случаи би била дрска.И ми се има случено ама не сум се напраила на тошо,ни бев дрска туку само и одговорив на прашањето и културно и реков Чао. :)
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Па јас не сум била во таква ситуација, но кога би била, доколку некој познат дојде во кафичот каде што седам јас, а не ми се зборува, не би го поканила да седне (нормално би се правела дека не го гледам), но ако ми прозбори, нормално дека не би го игнорирала!:pos:
А доколку на улица (се разминам) со некој познат, би му рекла јас (прва) од култура "здраво" (ако не му се збори на тој па прв да прозбори), а доколку му се збори и прв би ми прозборел, јас (зависи). Или би се преправала дека брзам некаде (ручекот дома ми се пече:pos:) или би правела (од култура) муабет, или не знам, не ми текнува друго во моментов...:raz:
 

.....

Човекот...
Член од
5 јануари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
12
Ако не сакам да разговарам, тогаш нема да разговарам и ке го игнорирам
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
FortunE напиша:
Значи да претпоставиме дека шеткате некаде и до вас се доближува личност со која не сакате да разговарате (моментално или воопшто), но таа ви прај муабет. Како би реагирале? Би ја свртиле главата и би продолжиле понатаму, без разлика што ви се обратила?
Како прво ќе ја прашам таа личност од каде ме знае и ако не се засрами да ми каже ќе ја прашам која е причината за тоа што баш сега ми зборува!!!
FortunE напиша:
Или, пак, седите во некој кафич, доаѓа кај вашата маса човек со кој не сакате да разговарате. Дали од култура би рекле да седне со вас или ќе се правите мутави и ќе го игнорирате? Дали би размениле барем два-три збора?
ќе и речам:
- А ти си? и после неговиот одговорот иде:
- Аха! Ај седни да ти позборуваме малку!
- чим ме знаеш тогаш зошто ме замараш сега кога гледаш дека сум со пријателиве а велиш дека ме знаеш! Јас мразам да ме прекинува некој затоа што е тоа некултурно- значи не ме знаеш! затоа те замолувам со мило да си заминеш зашо ако нејќеш со мило има друга процедура како да си заминеш!:pishtoldz
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
117
Поени од реакции
8
Abe ako sum nesto skarana nema da saka da mi se doblizi (osven za primirje)veruvajte onaka ako samo me zamara ke slusam (navodno)i ke praam Mm , da. aha poso ne znam da drug nacin ne znam kako bi ja otkacila
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Значи да претпоставиме дека шеткате некаде и до вас се доближува личност со која не сакате да разговарате (моментално или воопшто), но таа ви прај муабет. Како би реагирале? Би ја свртиле главата и би продолжиле понатаму, без разлика што ви се обратила?
Ако моментално не ми се прај муабет, од култура ќе разменам два-три збора и ќе гледам да се извлечам и да продолжам понатаму. Ако воопшто не ми се прај муабет со тој човек, ако ја забележам личноста од далеку, ќе се направам дека не сум ја видела и нема ни да има можност да ми се обрати.

Или, пак, седите во некој кафич, доаѓа кај вашата маса човек со кој не сакате да разговарате. Дали од култура би рекле да седне со вас или ќе се правите мутави и ќе го игнорирате? Дали би размениле барем два-три збора?
Секако нема да седам сама на маса и ако луѓето се знаат со личноста, ако тие ја поканат на маса, тогаш цело време ќе игнорирам што прави муабет и ќе терам муабет со другите што се со нас. Ако ја знам само јас, нема ни потреба да седи на маса со нас и секако нема да речам да седне. Ќе кажам само едно здраво, ама секако ќе забележи дека не ми е баш интересно што е во мое присуство.
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Колку и да сум наљутена со некој,колку и да не сакам да го видам в очи,нормално и човечки е, ако ми зборне дека нема да праам циркуси и да му ја свртам главата.Е сега нормално,aко сме преискарани,нема да го поканам да седне на кафе до мене и нема да бидам којзнае колку љубезна,само ќе му речам што имаш ти со мене? Или Што сакаш сега? Ќе си ја каже маката,ако е многу напор,ќе му речам ај те молам да си продолжиме како досега,во ред е и сега те молам чекам некој...Или бар така нешто што знам...Сепак зависи од претходните дешавки,односно колку ми има згрешено,зашо во принцип сум човек кој лутината многу не го држи,затоа викам зависи,се си има граница нели?

А ако не ми се прави муабет со некој кој што не сум скарана,туку едноставно е досаден/а,тогаш ќе му речам леле брзам, се гледаме некој ден...
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
118
Поени од реакции
1
Здраво како си. Еве и јас добро фала на прашање и ај чао
 

Kajgana Shop

На врв Bottom