Каква улога имаат комјутерите во вашиот живот?

Вено

Кишобран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
144
Поени од реакции
1
Сакам да го слушнам вашето мислење за оваа Тема. што мислите каде најчесто се употребуваат компјутерите. за што најчесто се употребуваат и др..
И каква улога имаат во вашиот секојдневен живот?
Поздрав..
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Каде најчесто?Па очигледно е дека се навлезени длабоко,каде има струја има и сметач.
За што најчесто..барем младиве ;) ...па според тоа што глеам нов начин на дружење и стекнување нови контакти,полесно е да се најде истомисленик,значи во главно КОНТАКТИ,што е вистина добро.Добра генерација ќе испадне...со мали застранувања од нормалноста.
Информации,информации,информации...ако те интересира ќе најдеш,или ќе те најде тоа што те интересира.
За игри,нема што да се каже.

Интернетот ќе ја опамети колку толку младинава,и ќе ја напраи поактивна.
 

Tetka biberce

Wild Child
Член од
18 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Игра важна улога во мојов живот и тоа ептен.Најчесто го користам за интернет,гледам тв на него,слушам музика,филмови,чат пат игра некоја ќе си ставам,правам проекти и тн.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Ако немам комјутер еден ден ќе крахирам:pipi:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Хм...па компјутерот единствено за интернет и музика го користам.Не сум човек кој сака целиот свој ден да го помине над компјутер и на компјутер сум единствено кога сум дома т.е кога немам ништо друго покреативно да правам.
Додуша последниов период бев доста на компјутер,ама еве гледам пак почнав да ја намалувам неговата употреба.:)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
pred kom minuvam 6-7 cada, nesto internet igriki filmcina i taka ,.,.i kako so rece Gadfly Baba druzene naj cesto
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.111
Порано огромна. Многу играв на ПС просто некогаш знаев и да скапувам пред него. Денес не многу, знае некогаш да ме фати криза ама не до толку. Во последно време па уште помалку.
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
0
Kompjuterot kaj mene igra golema uloga.Ne se zamaram so igranje igrici i takvi gluposti najcesto sum na internet, na messenger, po forumi itn..Bez kompjuter vo denesno vreme spored mene e kako da si zaglaven na nekoj pust ostrov ili na nekoja planina visoko kade sto nema struja:nesum:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
U posledno vreme mnogu malku igram igri (sum se uozbilil:)), inace gledam TV,filmovi, slusam muzika, idam na Internet (ili so malo i neznam so e reseno:)) i to. Znaci mnogu mi e vazen. A za bitnost muabet ne praam poso pojma neam (belki e 64bit-en:)).
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Ептен голема улога неможам без син ми повеќе од неколку саати скренувам,почесто за интернет,музика филмчиња чат пат некое програмче за на факултет и така...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Идна професија, работа, забава, тепанје време :)
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
кога не сум надвор тогаш сум на компјутер.Дали е интернет или си чачкам нешто друго зависи од расположение.Сигурно поминувам 6-7 саати дневно.
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Па компјутерите ја вршат една од примарните улоги во мојот живот, дефинитивно најдоброто нешто во 20- тиот век после синан сакич и шабан шаулич :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom