Каква пица јадете?

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Лав

Вие сте голем гурман и јадете пица исклучиво во италијански ресторани. Сепак, не претерувате и никогаш не ја јадете целата пица, не бидејќи сакате стомакот да ви излегува над фармерките.
 

Elena F.Sinatra

Temper Tantrum
Член од
5 август 2008
Мислења
227
Поени од реакции
14
Хмммм, не се сложувам, јас сум вага, и секогаш јадам иста пица, вегетаријана со моцарела или мувлосано сирење и свежи печурки, кечап, оригано и понекогаш копар (само за тој се мислам :wink:)
Инаку барем за пица сум одлучна :pipi:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.476
Поени од реакции
208
Абе ако е пица изгледа на пица и мириса и вкусот е на пица. Нема проблем ќе ја јадам
 
Член од
17 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
0
капричиоза со многу шунка и кашкавал и печурки а одозгора кечап и павлака и кока-кола
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Капричиозата највеќе си ја сакам, отсекогаш сум јадела само таква.
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
22
Сите пици ги јадам :)
дечко незнам дали си првпат на форум или така ми се причинува, меѓутоа последните неколку поста ти се состојат од по еден збор, милка, пепси, пица, да , не, дај малце покреативно, вака само ти се бројат постови ...:nenene:
инаку, он топик, морска пица Мммммммм :smir:
 
С

Сатори

Гостин
Не знам дали имам одговорено на темава, ама ако немам, убедливо Кватро стаџоне со морски плодови и туна.
Капричиозата ми е некако многу стандарден избор, ама кога немам друга опција може и тоа да пројде.
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Капричиоза, Стелато, Индијана :smir:
 

Darth Malak

Blue is the Colour
Член од
16 октомври 2007
Мислења
153
Поени од реакции
5
Јас највише си сакам една убава, сочна, голема капричиоза со средно-дебело тесто, многу кашкавал кечап(се подразбира), шунка, многу оригано, печурки, и малку кулен за арома. ААА да и едно:kajg: одозгора.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
2.359
Последниве 2 недели јадам посна пица,а иначе со кашкавал и кулен.
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
105
Поени од реакции
2
Само маргарита јадам никава друга...печурки не јадам и шунката у пицата не ми се аресе така да у тај случај само маргарита ми е спас:toe:
 

TraLaLaLa

Eternal Pessimist
Член од
26 јануари 2008
Мислења
182
Поени од реакции
7
Дали знаете дека вашиот хороскопски знак влијае врз изборот на пица кој најчесто го правите? Секој знак сака различен вид на пица..

Овен

Вие сакатепицата да ја јадете дома. Па дури и да одите во некоја пицерија делот од пицата кој нема да го изедете барате да ви го спакуваат за дома. А кога треба да изберете, вашиот најчест избор е лута пица, со зачини или лути пиперчиња.
Па луто баш не сакам... што знам, за мене калцоне рулз :eek:jea:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom