Каква кола имате/сакате?

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
14
Imas drugi 7ci poevtini ne zaebavaj:) ti po najskapata se zaleta! Ustvari i onaka e toa fantazija ne se stegaj togas sto te karam:). BTW zemi takvo Punto pa da praime trka.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
тоа пунто го јаде и клиото твое и пунтото на данче!

Ке земам не се секирај, за година и 3 дена зимам возачка
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.335
A zdravje koga ke zavrsam so restavracijata na Fiat 1300,ako se bide u red,moze ke ja setam po sobiri na oldtimeri :) i ke ja vozam u nedela popladne. :)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
227
Неам ништо...реално нејќам ништо...а нереално сакам едно порше!
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
14
Eee ke go izduvam motorot ama aj:). haha znam be znam za HGT moeto e 1600 cc so 110 Ks ama malce modifikacii dogodina pa ke vidis.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
немој мене да ми текне да го рчкам пунтото во моторот! Имаш цели страни и фирми за тјунинг јур пунто хгт

А ти што сакаш напрај му на клиото твое, бмв 760и го јаде ко заебанција! Да не зборам за м6
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Imam smenato eden kup koli godinava , momentalno imam Mercedes A160 , a sakam da imam ML 320 CDI . (224hk). Menjac so 7 brzini prefineta tehnica i naravno klasika . Okolu 469 000 kr ca 55 000 EU , ko najdeno ...
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
14
Da sega ke menuvam plocki na kocnicite! hehe se zezam, pa sea za sea ne razmisluvam relativno mi e novo zadovolen sum baska lugevo ne vozat brzo neam predizvik:) Retko ima moja kategorija ili se mnogu pospori ili mnogu pobrzi...
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
14
Mercedes A160 bese kratkiot Mercedes taka?Kolku konji i kubici e?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.792
Поени од реакции
3.335
Jas ja promeniv deklata i elektronikata i dobiv 14 KS,i ne go smetam bas za tuning,oti se delovi od C4
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
997
Поени од реакции
15
Имав Цитроен Саксо 1.5D(2001-2003), имам Цитроен Берлинго 1.9D (2003-), а мислам дека до година ќе имам некаква Тојота...не знам каква, ама изгледа корола. Заборавив да кажам со господ напред:pop:
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Фиат Пунто спортинг ЖУТО!:icon_lol:Срцка ми е колата,ја обожавам.До дипломска барем не ја мењам.А што сакам?Сакам Пунто ГРАНДЕ:). Нереално сакам порше :wink:
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.640
Поени од реакции
18
Dani^^^ земи си гранде хгт да видиш што е спортска кола, а не да те лажат со спортингот.

Колку е твоето? 1400 со 75?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom