Каква боја е фустанов?

Каква боја е фустанов?


  • Вкупно гласачи
    111

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.559
Поени од реакции
6.669
Ај сега да ве видам.





Наместо ко секој нормален Македониец да се замарам со бомбите на Заев ја со фустани.

and its Viral
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Светло гугушлива
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Ме нервираат овие шо дознале дека фустанот е црно-син (таков е значи, докажано) и кажуваат дека така го гледаат. Значи не е прашањето каков е, туку како го гледате на сликата, а апла очигледно е дека тоа на сликата не е црна ебена боја... :mad:

Еве црна боја...



Еве мал скриншот од фустанот, и тоа најтемниот дел го одбрав:



Значи има разлика, така? Знаеме дека светлината во позадина прај мајндфак, ама муабетот е како го гледаме фустанот на сликата, а не во живо каков е. :mad:

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што не го сликале со уште полоша камера, помаранџест со розево ќе бил тогаш.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Ме нервираат овие шо дознале дека фустанот е црно-син (таков е значи, докажано) и кажуваат дека така го гледаат. Значи не е прашањето каков е, туку како го гледате на сликата, а апла очигледно е дека тоа на сликата не е црна ебена боја... :mad:ама муабетот е како го гледаме фустанот на сликата, а не во живо каков е. :mad:
Леле глупости коментаров, да го гледаа сите исто и да се согласуваа сите дека изгледа бело-златен, немаше воопшто да прават анкети и сите различно да кажуваа дека го гледаат. Ја не ни знаев дека стварно бил црно плав, ама ја стварно не гледам како тоа би требало да биде БЕЛА боја, апла е ПЛАВА на сликата. Јес да е светло плава, ама пак мене ми е апла плава и ми е смешно да кажеш дека е бела. За останатиот дел и јас се согласувам дека не е чиста црна, но пак 10 пати повеќе ми личи на плаво-црно него на бело златно. Ако ти поинаку гледаш добро, тоа е и целата поента/проблем на сликата, што пола луѓе бел го гледаат, пола плав, ама ако некој не го гледа како тебе не значи дека лаже и само кажува што е точниот одговор, глупости.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Леле глупости коментаров, да го гледаа сите исто и да се согласуваа сите дека изгледа бело-златен, немаше воопшто да прават анкети и сите различно да кажуваа дека го гледаат. Ја не ни знаев дека стварно бил црно плав, ама ја стварно не гледам како тоа би требало да биде БЕЛА боја, апла е ПЛАВА на сликата. Јес да е светло плава, ама пак мене ми е апла плава и ми е смешно да кажеш дека е бела. За останатиот дел и јас се согласувам дека не е чиста црна, но пак 10 пати повеќе ми личи на плаво-црно него на бело златно. Ако ти поинаку гледаш добро, тоа е и целата поента/проблем на сликата, ама ако некој не го гледа како тебе не значи дека лаже и само кажува што е точниот одговор.


Ова кога би го опишувал, попрво би рекол дека е црно отколку златно? Ако е да, тогаш во право си и неам друг коментар. :toe:
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Јас сум color blind, така шо и да нема никаков мајндфак на сликава пак нема да ja погодам бојата.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948


Ова кога би го опишувал, попрво би рекол дека е црно отколку златно? Ако е да, тогаш во право си и неам друг коментар. :toe:
:facepalm:

Оти очигледно ништо не разбра што пишав, пак ќе се повторам.
Според мене фустанот е апла ПЛАВ. НЕ БЕЛ. Значи помеѓу плава и бела сметам дека е дефинитивно плава.

Околу втората боја, како што кажав, СЕ СОГЛАСУВАМ ДЕКА НЕ ДЕЛУВА НА ЧИСТА ЦРНА (Така да незнам на целиот коментар што го пишав, кај ти виде дека убедувам дека е тоа црна боја и дека ради тоа тврдам дека е плаво-црна комбинација). Но пак помеѓу двете комбинации повеќе ми личи на плав-црн него на бел-златен, оти сепак во секој случај ми делува 100% плав, а не бел.

И втора работ, ако веќе бараш конкретен одговор за бојата на скриншотот - таму не личи ни на црна ни на златна, но како и да е не е работата за тој скриншот ти што го постира да проценам која боја е туку на целокупната слика, а на целокупната слика (особено во долната половина) дефнитивно повеќе личи на црна него на златна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom