Каква боја е фустанов?

Каква боја е фустанов?


  • Вкупно гласачи
    111

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058


Ова кога би го опишувал, попрво би рекол дека е црно отколку златно? Ако е да, тогаш во право си и неам друг коментар. :toe:
Ја би рекол дека е приватна сопственост.

Ban me, right ? :icon_lol:
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Сабајле кога ја видов сликата ми се виде црно-плав, сега кога ја отворив темава златно-бел :shok2:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Retardirani ekrani imame :D

Na mob prejaki kontrasi koa otvoriv crno plav razvalue. Sednav na pc povrzan so tv - isto.

Pokasno sednuvam na laptop pod retardiran agol + dnevna svetlina.. go gleam zlaten. :D

Navaliv nadolu, pomodre. :D
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Јас мислам дека само тие со лоши монитори (и како што спомна @wot оние што седат на лаптоп) им се гледа златно-бел. Нема друго објаснување :toe:

ASAP Science ова го разјаснија како Color Constancy. Нешто како со сликава:



Но факт е дека фустанот Е црно-син. Без разлика како ни се гледа нас на сликата (која btw е со ултра лош квалитет).
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Јас мислам дека само тие со лоши монитори (и како што спомна @wot оние што седат на лаптоп) им се гледа златно-бел. Нема друго објаснување :toe:
Има. Мозокот различно им интерпретира. Го докажаа на ASAP science.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Сабајле кога ја видов сликата ми се виде црно-плав, сега кога ја отворив темава златно-бел :shok2:
Жими се исто еј,почнав да ги трљам очиве викам не е можно после помислив дека овој го едитирал мислењето и стаил друг фустан
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Ја го гледам златен и бел,прво мислев дека ме тролаат тие шо тврдат дека е син и црн ама неее бе...и го гледав и од моб,и од лаптоп од различни агли од секаде се гледа дека е бел..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom