Казни за хулиганство мора да има

Член од
13 април 2012
Мислења
269
Поени од реакции
292
Нека ги пуштат жените на протест ние жените ќе им ги корнеме брковите ,ќе направиме добро за сите!Поклон за 8 ми март.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Просто и едноставно, ако нема пари да плати нека размисли дали и треба да го направи тој прекршок.
Нема да плати парично, ќе плати со чистење на јавни тоалети, улици, паркови ...саати во зависност од казната. најблага и најкоректна казна би било ова.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
Нема да плати парично, ќе плати со чистење на јавни тоалети, улици, паркови ...саати во зависност од казната. најблага и најкоректна казна би било ова.
ili krsenje kamenja vo nekoj kamenolom!
 
Член од
25 јули 2013
Мислења
33
Поени од реакции
14
Во врска со горенаведеното , баш пред некоја недела во Скопје , поточно во градски автобус 7-ца двокатна , самошто влегов , одма позади автоматот за карти , исчкртано нешто што ни самиот автор не би му текнало што напишал. Па според ова , се прашувам што ли тоа дете си мисли со главата ? Дека направил нешто добро или дека само се докажал колку му е исушен мозокот од премногу пушење марихуана , затоа што ова нормален човек не го прави , мора да си издрогиран за да направиш ваква штета, оти трезен не бива , јас лично трезен да би го правел тоа би ми било срам , напушен би ми било сеедно што и да се случи.


Ти си простата маса во нашево население :D

ко прво и основно, мозокот не се сушит од пушење марихуана, ко второ, лично јас, такви ефекти немам од конзумирање на марихуана ( правење непромислени работи и тагирање - по ваше кажано чкртање, по такви небитни места каде што е воопшто небитно за таа култура ).

земи едуцирај се троичка пред да судиш и галамиш

ајт поздрав

ПС: на млади години сум бил навивач и мал вандал... сега се каам за се шо сум сторил надвор од границите на навивењето за тимот локален. Родителите се криви за све! казни и за нив и за децата. сепак родителите се тие шо ги влечет со врски децата од цајканарија.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Ти си простата маса во нашево население :D

ко прво и основно, мозокот не се сушит од пушење марихуана, ко второ, лично јас, такви ефекти немам од конзумирање на марихуана ( правење непромислени работи и тагирање - по ваше кажано чкртање, по такви небитни места каде што е воопшто небитно за таа култура ).

земи едуцирај се троичка пред да судиш и галамиш

ајт поздрав

ПС: на млади години сум бил навивач и мал вандал... сега се каам за се шо сум сторил надвор од границите на навивењето за тимот локален. Родителите се криви за све! казни и за нив и за децата. сепак родителите се тие шо ги влечет со врски децата од цајканарија.
Ќе го скратам малку постот оти гледам џабе би било да ти објаснувам , ти си табулараза.

У право си нема грешка. Доколку ти ДА , јас НЕ го оправдувам тој вандалски чин - шкртање со маркер или други глупости во автобус. Едноставно глупаво изгледа, и не си фраер доколку го направиш тоа , излегуваш најголем идиот !!! Туку не , ти си у право пак ќе кажам.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
249
Ти си простата маса во нашево население :D

ко прво и основно, мозокот не се сушит од пушење марихуана, ко второ, лично јас, такви ефекти немам од конзумирање на марихуана
Пуши ја секој ден да те видам какви последици ќе имаш, чим тврдиш така ;)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Кое хулиганство кои црни камења кај нас ниту имало ниту пак ќе има хулигани(муабетот значи за фудбал) или таква појава ,смешно е да не се прави разлика од дивијантно однесување односно нарушување на јавен ред и мир па до детски болести, чрктање и кршење на прозорци, вербални дуели, ситни кражби итн ...Кај нас хулиганство не може да има оти сме полициска држава и најголеми проблеми можат да направат само кодошите џандарски кои се разбира претоходно ќе добијат инструкции и сите поголеми инциденти се претходно испланирани и догворни оти спонтани собири или протести едноставно ен постојат или ако ги има се без голема материјална штета и несупешни !
Мора да има закон и ред во секоја нормална држава но бидејќи нашата не нормална и не важат правилата за сите поеднакво секој нека се снаоќа како може ...Наместо прво да се донаесат закони за подбар живот кај нас се носат закони за поголеми казни пополнување на дупките во буџетот ...
Ме нервира некој тука шо пишале да му се дадат (затворски или парчини)казни за децата за ситни прекршоци а ќутата како пички и не бараат правда за тоа што државата цела ја искрадоја и останавме слепо срвно во европа никој ен крва ниту глас ниту пишува збор за тоа ама на овие децата може секој да му соли и дава памет а тоа што тониме секој ебан ден и што никој ен бара одговрност за минастото и сегашноста на држвата никој не го споменува :mad:
За тоа мој совет до малите хулигани и чкртачи со фломастери и деца кои барате правда и имате мадина или немате мозок и крервате глас да си го бараат чарето надвор од оваа наша проклета држава(бегајте деца додека сте мали) оти со ваков глуп и испран народ со 90% стручњаци во сите области маф вие планот само вие ќе плаќате(кривично прекршочно и физички ќе ве малтретираат) за глупостите на сите(политичари,олидарси,тајни служби и криминалците) во државата !
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
69
Поени од реакции
29
Според вас секој еден кој запалил бакља на утакмица е " хулиган ". Да се казнат вистинските хулигани, без разлика на националност и да се казнат кучињата џандарски шо употребват преголема сила и се изживуват врз децата !!
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Абре неможиш да се разминеш од толку хулигани кај нас, шарнал некој со маркер хулиган бил според
дискусијава овде ако е така онда сите деца се хулигани. Од толку стручњаци кај нас како тргнало треба да ги праќаме во Полска да стават ред малце. Кај нас фудбал нема они се залепиле ко муви на :гомце:, хулиганизам, ред ке ставале на трибини, дај им по нека крпа нек бришат столчиња или метла нек метат празниве трибини до кај стигнавме:facepalm:.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
249
Вака кај нас се демонстрира хулиганизмот, 12 на 1:
http://www.press24.mk/node/23167
.. и по можност да е од друг етникум!
Знаеш ли колку вакви инциденти се случуваат дневно во државата? Само ретко кој кажува за ова во јавност, на 1 пријавена фрка, има 20 непријавени...
 
Член од
25 јули 2013
Мислења
33
Поени од реакции
14
Пуши ја секој ден да те видам какви последици ќе имаш, чим тврдиш така ;)

Sine, naucno e dokazano vo eden eksperiment deka edno bate pusel marihuana bez prestan i dobil zatrovanje(ili takvo nekoe drugo sranje).... ama dobil negativni rezultati od RIZLATA a ne od trevata so bila vnatre vo rizlata.

I da, jas licno pusam sa vremena na vreme, vo prevod vo 3-4 meseci puta ednos ;)
--- надополнето: 29 јули 2013 во 17:38 ---
Ќе го скратам малку постот оти гледам џабе би било да ти објаснувам , ти си табулараза.

У право си нема грешка. Доколку ти ДА , јас НЕ го оправдувам тој вандалски чин - шкртање со маркер или други глупости во автобус. Едноставно глупаво изгледа, и не си фраер доколку го направиш тоа , излегуваш најголем идиот !!! Туку не , ти си у право пак ќе кажам.


Vidi vaka, za vo aFtobus i jas sum protiv... ama zato ona skapanana vlada bi mu ja premackal cela po svoj izbor onaka ko ke sum in the mood... sarenilo celata samo deka "neznaet" so praet -.-' (i policija i opstina i banki i sve takvo po red drugo) :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom