Каде ја гледате Македонија во меѓународната политика?

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Јован Чорбе, 27 мај 2015.

 1. Јован Чорбе

  Јован Чорбе

  Член од:
  27 мај 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Дали треба Македонија да членува во некоја унија сојуз, односно дали да членува во Евроазискиот сојуз или ЕУ?
  Доколку не треба дали да се соработува повеќе со ЕУ или со Русија и Кина?
   
 2. Prestapnik

  Prestapnik Кондураџија

  Член од:
  10 јануари 2015
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  338
  Како да членува во Евроазискиот сојуз? Варјлес?
   
  На курајбер му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Довичински -

  Довичински - Довичински П.

  Член од:
  26 ноември 2009
  Мислења:
  1.205
  Допаѓања:
  670
  вести на те веу ситуација је распад држава је распад цео систем распад клинци су на курцу значи будучнос је распад само мито влада институцие су распад влада лаже народ јер је народ распад нови устав распад закони су жалар и ја радим са мафиом у граду дивљи запад на селу дижу пуну јер дилуви су распад у додај радиациу додатни је распад стварност је распад и то је као тања зато немој ником кажеш за овај брате распад немој нико сазна да знаш за овај распад јер завршичеш у земји и ти чеш бити распад! бвана распад гринаут мада факас!
   
 4. Brutus

  Brutus

  Член од:
  31 јануари 2014
  Мислења:
  5.170
  Допаѓања:
  2.260
  Кој е тој евроазиски сојуз....
   
 5. Kadaif

  Kadaif M.D.

  Член од:
  21 јануари 2008
  Мислења:
  3.384
  Допаѓања:
  2.284
  Како овошна салата и мезе на големите сили.(n)
   
 6. Brutus

  Brutus

  Член од:
  31 јануари 2014
  Мислења:
  5.170
  Допаѓања:
  2.260
  Швајцарија на Балканите.
   
 7. Kaspersky

  Kaspersky

  Член од:
  13 мај 2008
  Мислења:
  239
  Допаѓања:
  4
  Во ѓубре
   
 8. teneke

  teneke

  Член од:
  13 јули 2006
  Мислења:
  4.287
  Допаѓања:
  1.281
  Како дисфункционална држава, нешто слично на дисфункционално семејство.

  Децата избагани каде ќе стигнат, родителите разведени.
   
 9. Brutus

  Brutus

  Член од:
  31 јануари 2014
  Мислења:
  5.170
  Допаѓања:
  2.260
  @teneke значи модерни сме. Дисфункционално е популарно и модерно.
   
 10. Biomage

  Biomage

  Член од:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2.663
  Допаѓања:
  1.798
  Ја гледам у сојуз на титови леви сили
   
  На beneamata му/ѝ се допаѓа ова.
 11. teneke

  teneke

  Член од:
  13 јули 2006
  Мислења:
  4.287
  Допаѓања:
  1.281
  Не, туку таква е реалноста.
  Само малце подспушти ги розовите наочари ќе ја видиш.
   
 12. marambo

  marambo

  Член од:
  19 април 2013
  Мислења:
  2.004
  Допаѓања:
  2.071
  воопшто не ја гледам Македонија во меѓународната политика
   
  На Vampiria му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Brutus

  Brutus

  Член од:
  31 јануари 2014
  Мислења:
  5.170
  Допаѓања:
  2.260
  Па дај да помогнеме. И децата имаат одговорност или не?
   
 14. teneke

  teneke

  Член од:
  13 јули 2006
  Мислења:
  4.287
  Допаѓања:
  1.281
  Е ајде бе брутус да помогнеме, само на некој не му се слуша или не сака да слушни.

  Кажи ми како ќе ја опрајме со ова:
  http://faktor.mk/2015/05/26/za-6-go...-se-izneseni-fantastichni-5-2-milioni-dolari/

  Десет души да носат во едно семејство, а еден да е расипикуќа, пак нема да го навасаат.
   
  Последно уредено: 27 мај 2015
 15. Brutus

  Brutus

  Член од:
  31 јануари 2014
  Мислења:
  5.170
  Допаѓања:
  2.260
  Олабави од читање вести две недели :) Или барем не вакви. 5.2 ама за период од 9 години и тоа 2003-2012. Во исто време соседниве земји имаат по 2-3-5 и 10 пати повеќе. Се бараат сензационалистички наслови...
  повели линк од оваа организација http://www.gfintegrity.org/issues/data-by-country/
   

Сподели преку: