Каде сте го јаделе најубавиот/најгадниот хамбургер?

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Мене па ЖУЖу ми е катастрофа,да огромен е,ама лебчето и плескавицата за нигде им се.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Најубавиот уште одамна во Седмица, а во Куманово во Хавана.
Најлошиот? Па нема до толку лоши, ама сепак останатите не се на ниво на гореспоменатите. :)

Ме потсетивте: во Седмица уште се толку добри и која е цената сега? Немам јадено таму едно 6-7 години.
 
P

PewDiePie

Гостин
Зедов стек од Жужу немаа плескавица,ништо посебно не беше.

Сосовите не можат да се споредат со оние на вили,тоест не се ни 50% од нив.

Мајонезот наликува на тој од 7-ца му фали уште нешто зачин два се осеќа ама добар плагијат.

Помфритот е ок,и ставаат многу зошто се нови и сакаат да привлечат муштерии и да направат име. Со тек на време ќе се полакомат и ќе заебат работа. Класичен пример им се сите продавници за бели пецива. Нон стоп покачуваат цени а квалитетот е ист дури и полош.

Бургерот го немам пробано од таму,може ќе го пробам кој знае.

Како и да е мн. леб е,само леб буташ што се вика.

Очекував повеќе.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Кој учел у Коце - знае за Флорида :D
Флорида е најмалата сендвичара во тој реон , памтам имаше едно 7-8 поголеми сендвичари тој период пред 6-7 години . Редицата пред Флорида беше уште пред да почне голем одмор , излагавме 10 мин пред да заврши час за да фатиме ред ... а другиве сендвичари 3 пати поголеми , едвај собраа ќар од тие шо не им се чекаше пред Флорида , затоа и повеќето се затворија .. но Флорида остана ден-денес (y)

И директорот ги праќаше дежурните да му купат хамбургер од таму , или ако сакаш уште по екстра хамбургер .. ќе облечеш тоа палтенцето и ќе им кажеш " за директорот е " = Double WIN
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Може не е најубав ама најголем е во седмица во аеродром(мислам дека беше таму карши бевме на отварање на ново веро), пред концертот на Тиесто пред 2 години:)
Најгрозно свинско гиро во Гирадико, наместо месо изнаставале кожички, сланина, грозно, никогаш повеќе нема да пробам.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Најгадниот на излез од автобуската во Скопје. Кога излегуваш, одма десно. Име не знам.

Најубавиот во Белград. На 100тина метра под Маракана. Мало местенце, цена на памтам. Вкусот мислам дека сеуште лежи во мене. :D
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Најгадниот на излез од автобуската во Скопје. Кога излегуваш, одма десно. Име не знам.

Најубавиот во Белград. На 100тина метра под Маракана. Мало местенце, цена на памтам. Вкусот мислам дека сеуште лежи во мене. :D

Пред 2 години сум го пробал. Топ беше;)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Кој што сака нека рече ... Моментално Жужу Бургер го имаат најубавиот Хамбургер !
И најголемиот :)
Нема шанси цел да го изедеш, а ако се стегнеш ќе се убиеш од офкање :pos:
Компирчињата се топ, плескавицата супер, сосовите и лепчето екстра, а и вработените се за пофалба. Културни, љубезни и шо е најважно чисто е местото.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Најубавиот уште одамна во Седмица, а во Куманово во Хавана.
Најлошиот? Па нема до толку лоши, ама сепак останатите не се на ниво на гореспоменатите. :)

Ме потсетивте: во Седмица уште се толку добри и која е цената сега? Немам јадено таму едно 6-7 години.
Од Седмица само името е останато ...
а од нивниот хамбургер .. плескавицата е ко гума .. ни вкус ни мирис ... безвеза ...
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
И најголемиот :)
Нема шанси цел да го изедеш, а ако се стегнеш ќе се убиеш од офкање :pos:
Компирчињата се топ, плескавицата супер, сосовите и лепчето екстра, а и вработените се за пофалба. Културни, љубезни и шо е најважно чисто е местото.
Прееска јадев цел го мавнав ама со мерак :)
И да плескавицата е многу убава дебела има многу убав вкус
А некој може и да се најаде од пола од помфритот :)
 

Pallatino

Батулец
Член од
29 декември 2011
Мислења
63
Поени од реакции
21
Најубав хамбургер во Охрид имаш кај тетка Цена и Темелко во Палма кај гимназијана :)
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.766
Najubaviot hamburger sum go jadel koa sum bil STVARNO GLADEN a Najgadniot koga sumJADEL OD STRVOST ......
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Најубав хамбургер во Охрид имаш кај тетка Цена и Темелко во Палма кај гимназијана :)
Со мирис и вкус на човечки прсти. ;) Заради „ХАСАП“ системот им го затворија пред 2-3 години.

Шала на страна, хамбургерот е супер + лепчето потпечено :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom