Каде се најдобрите слатки/благи во Скопје?

Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
По инфо од тука дека во Терацо (кај порта Македонија) има добри слатки бев пред некој ден со децата и нарачавме 4 различни: карот кејк, лемон кејк ,овошна и некоја ла терацо кејк чоколадна.
Цените се околу 150 ден. од парче за 4 плативме 550 и количински навистина се големи дури и ни останаа на сите по малце, а за квалитетот може да кажам дека се малце пофини од било која друга слаткара каде слатките се со цена од 50-60 денари ама далеку се од тоа дека вредат за цената.
Заклучок е дека нема повторно да палам кола да плаќам паркинг , да потрошам 2 саати и да платам 150 денари за парче кејк кое истото може да го добијам во слаткарата пред влез што ми е за 60 ден.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Истата слаткарница ја имаше во Струмица, трилечето им беше врв, најдоброто кое го имам пробано во животот, го правеше газдата.
Сега е затворена, продаваат само сладолед и вафли летно време под истиот бренд на струмичкото корзо и популарни се меѓу народот.
 
Член од
16 август 2015
Мислења
226
Поени од реакции
278
За регионот на Влае/Ѓорче ... крофните од Хром :) што се сега кај бензиската у Влае :)
Зафир и Кремисимо исто бонбона.

Поздрава варијанта исто закон Вега.

Aпче е шит, да бидеме реални, можда пред 50 години биле врв, кога немало избор.
mehhhh Krofnite od Hrom nz zs tolku au bau gi pravat. Mene ne mi se niso posebni , obicni krofni przeni u zejtin so evtin krem vnatre vo koj isto taka ima 1 ton zejtin staveno
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
mehhhh Krofnite od Hrom nz zs tolku au bau gi pravat. Mene ne mi se niso posebni , obicni krofni przeni u zejtin so evtin krem vnatre vo koj isto taka ima 1 ton zejtin staveno
Додека не го прочитав коментаров, мислев само мене ми се солидни ништо посебно крофните од Хром.
На прв залак се осеќа дека е некој ефтин и сомнителен крем. Барем да ставеле некоја опција +10/15денари со Нутела/Финети/Лино итн.
 
Член од
16 август 2015
Мислења
226
Поени од реакции
278
Додека не го прочитав коментаров, мислев само мене ми се солидни ништо посебно крофните од Хром.
На прв залак се осеќа дека е некој ефтин и сомнителен крем. Барем да ставеле некоја опција +10/15денари со Нутела/Финети/Лино итн.
Хахахаххахахаха нелиии ! Не дека се грди ( далеку од тоа , ги јадам и јас ) ама не ми се ништо посебно да паѓам у транс за нив , а и не знам зошто се толку познати. Кремот како што кажа е дефинитивно сомнителен али еднаш имав прилика да бидам присутен на полнење на онаква чоколадна фонтана и се чудев колку зејтин се става внатре и вкусот беше ептен сличен ко кремот у крофните од Хром ( сигурно ставаат и они зејтин за да имаат повеќе и плус потечен е ). Најубаво да си земеш празни и дома да си ги пуниш со асален крем.
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
Breadway или Slatkogram, некој што пробал од крофните? Каде мислите дека се подобри? Или предлог за некое друго место
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
За Палма немам баш некое мислење ама Калина ти е добар избор...На тема принцес крофни, пробајте ги од Кремисимо... Не се вообичаени ама секоја чест.
Калина имаат ли веб страна фб не можам да најдам, денес јадев баклава и таков нешто добро до сега не сум пробал
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031

Kajgana Shop

На врв Bottom