Каде по добар купечки ајвар и лутеница?

Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Mnogu kompanii i mali proizvoditeli na ajvar i lutenica ima na pazarov, so gi plasiraat svoite proizvodi vo razlicni marketi. Covek ne moze sve da gi proba pa eve pisete ovde predlozi i vasi iskustva sto i kade da se kupi.
Eve jas prv, mi se dopaga ajvarot od stokomak i so top cena e, ne e los od diem mada ne e dobro przen, mamas ne e niso posebno a e baagi skapicok. Hina ajvarot i lutenicata isto ne se losi. Ajde sega vie so vasite predlozi. Moze i za druga zimnica osven ajvar i lutenica, razbira se.
:icon_lol:
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Од Стокомак ајварот е на Хина производство, затоа ти се допаѓаат двата.

Од Стокомак пикантниот ми е подобар, благиот е многу водест.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Sunny у кам е најдобар ајвар за ефтино, 126 ден мислам беше.
Само да не се заебе некој, стриктно домашен Сани, никако од поевтиниот - индустрискиот, не се става в уста.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.069
Поени од реакции
78.290
Добар а ефтин имаа Јоми (од Велес мислам беа), а добар а скап имаат Мама'с.
Другиве купечки што сум ги пробал беа мање више лошички.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.373
Поени од реакции
38.354
Добар а ефтин имаа Јоми (од Велес мислам беа), а добар а скап имаат Мама'с.
Другиве купечки што сум ги пробал беа мање више лошички.
Мамас више на маркетинг удира него што е добар ајварот, не е нешто нарочито подобар а дупло поскап од други.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
VIPRO Гевгелија го прават најдобриот купечки ајвар. Мада тешко се наоѓаат по супермаркети.
Се оди тоа во извоз.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.069
Поени од реакции
78.290
VIPRO Гевгелија го прават најдобриот купечки ајвар. Мада тешко се наоѓаат по супермаркети.
Се оди тоа во извоз.
лесно се наоѓаат и IMO не се добри
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
лесно се наоѓаат и IMO не се добри
Од Sunny се секако подобри.
Од Mama's полоши. ама па кога ќе видиш тегла Мамас 220ден. а Випро 130-140 и те како ќе ти се слади. :)

Инаку бидете мажи и пробајте Bonum Домашен ајвар која миризба и вкус го има тоа срање. Цела тегла фрлив. В уста не се става.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Од претходно кажаните, само мамас ми е познат,стварно е скапичок,ама за мене, тој е нај добар
Па ако може ставете сликичка и од другите:)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Мамас никако. Земав пред 1 месец и одма го фрлив. Никаков. Со лушпи и семки внатре.[DOUBLEPOST=1538403078][/DOUBLEPOST]
VIPRO Гевгелија го прават најдобриот купечки ајвар. Мада тешко се наоѓаат по супермаркети.
Се оди тоа во извоз.
Само во извоз и во неколку продавничи во Гевгелија. Во другите градови многу потешко е да се најде. Иначе моја роднина работи таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom