Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Со брод има организирани тури.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.723
Поени од реакции
1.994
Веќе ти одговориле, со брод има интересни секојдневни тури... Има доста да се види :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кај би препорачале во Грчка за со мало бебе? Само да не е прв крак и не можам по острови да се акам. Втор крак нешто или слично?
Сарти :) има тема во подфорумов, разлистај ја.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кај би препорачале во Грчка за со мало бебе? Само да не е прв крак и не можам по острови да се акам. Втор крак нешто или слично?
Покрај Сарти и Мармарас ти е место за фамилијарен одмор.
Од мене Тасос, иако е остров одалечен е 100км е од Солун. Си има траект кој за 45 мин е до островот. Ние бевме со 4 месечно бебе, нема никакво акање и пак за исто време се стигнува како до Неи Пори.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.029
Поени од реакции
711
Покрај Сарти и Мармарас ти е место за фамилијарен одмор.
Од мене Тасос, иако е остров одалечен е 100км е од Солун. Си има траект кој за 45 мин е до островот. Ние бевме со 4 месечно бебе, нема никакво акање и пак за исто време се стигнува како до Неи Пори.
Бев лани у Скала Потамиа, едино таму од островиве би отишол пак со бебе.
Глеав сеа Сарти и Торони нешо, можда таму ќе идеме.
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
227
Поени од реакции
25
Имам одено и во Сарти и Неипори, некако Неипори ми е поубаво место, огромна плажа, блиску смештај, љуљашки, рингишпил за деца и слично. Може пак ке одам годинава... или ако кажете слично место? :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Дали вреди да се оди Порторож (други приморски градови во Словенија) на одмор неколку дена? Искуство со плажи / море / цени ?
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Дечки превоз до Паралиа или Олимпик Бич фазон еднодневно капење али преку работна недела, не викенд. Знае некој некоја таква агенција што има тури и преку недела?
 
C

cige

Гостин
Покрај Сарти и Мармарас ти е место за фамилијарен одмор.
Од мене Тасос, иако е остров одалечен е 100км е од Солун. Си има траект кој за 45 мин е до островот. Ние бевме со 4 месечно бебе, нема никакво акање и пак за исто време се стигнува како до Неи Пори.
Колку пари чини траектот?
 
Член од
17 август 2012
Мислења
63
Поени од реакции
8
Некој да не знае сместување во Неи Пори за од сабота?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Некој искуство со одмор во Порторож-Пиран? Сакам да знам дали е добро место за подолг одмор околу две недели или да комбинираме со помали одмори во Порторож, Блед и Бохињ. :unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom