Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Ima odeno nekoj Kapri, Amalfi, toj reon na Italija? Sakam da odam ama komplicirano e so prevoz malce... pa ako ima nekoj sto bil da mi pomogne so planiranje?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Со авион до Рим, па после има автобус.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
M

macgowan

Гостин
Ima odeno nekoj Kapri, Amalfi, toj reon na Italija? Sakam da odam ama komplicirano e so prevoz malce... pa ako ima nekoj sto bil da mi pomogne so planiranje?
Не сум бил, ама го планирав тоа патување и резервирав сместување преку hollidaylettings.com( во Conca dei Marini) но во последен момент се сменаа работите и не кинисавме.
Траектот беше голема ставка во патувањето, повратна некаде 450 еур за 5мина(со кабина) со возило релација Драч-Бари и беше поефтината варијанта него Игуменица-Бриндизи. Снестувањето е поефтино во „позафрлените“ места ако си со сопствен превоз е подобра варијанта него да плаќаш оган цена во поизвиканите места. Јас најдов дуплекс апартман за 6 за 900 евра за 10 ноќевања.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Не сум бил, ама го планирав тоа патување и резервирав сместување преку hollidaylettings.com( во Conca dei Marini) но во последен момент се сменаа работите и не кинисавме.
Траектот беше голема ставка во патувањето, повратна некаде 450 еур за 5мина(со кабина) со возило релација Драч-Бари и беше поефтината варијанта него Игуменица-Бриндизи. Снестувањето е поефтино во „позафрлените“ места ако си со сопствен превоз е подобра варијанта него да плаќаш оган цена во поизвиканите места. Јас најдов дуплекс апартман за 6 за 900 евра за 10 ноќевања.
I jas planiram so kola, problemot e sto na kapri ne smee vozila. Kade da ja ostavam kolata dodeka sum na Kapri? A posle Kapri sakav Amalfi/Positiano. So edno-dnevni ekskurzii do Napoli, Sorento i Salerno
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Ова лето сосема непланирано одморот ќе биде порано и на Мајами, Флорида. Сега ако излезе нешто покасно во летото за до јужниот сосед ќе биде добредојдено :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Што би препорачале за after-wedding патување или такаречи медени месец :P? Не мора да е стриктно море и плажа, пошто мене секојдневно седење под шатор на 30+ и влегување 2 пати во вода ми се чини е залудно загубено време. Значи нешто ко за средна класа, Дубаи, крстарења и тн отпаѓаат :D
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Дечки дајте искуства за Palma de Mallorca, на кој дел од островот е најдобро да се букира смештај и дајте предлог локации кои трева да се посетат.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Sakav Amalfi, Kapri i Sorento tura da pravam ama ne mi uspea. Na kraj se odluciv za 'polesna' destinacija... Hvar ke odam ova leto :)
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.723
Поени од реакции
1.994
Sakav Amalfi, Kapri i Sorento tura da pravam ama ne mi uspea. Na kraj se odluciv za 'polesna' destinacija... Hvar ke odam ova leto :)
Топ место... Добар избор :)[DOUBLEPOST=1461330539][/DOUBLEPOST]
Sakav Amalfi, Kapri i Sorento tura da pravam ama ne mi uspea. Na kraj se odluciv za 'polesna' destinacija... Hvar ke odam ova leto :)
Топ место... Добар избор, гледај да отидеше и до Брач бар на еден ден, посебно до плажата Бол... :)
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Да прашам, планираме 3-ца другари да одиме во Барцелона летово Јули Август месец, па некој од искуство да каже дали ке ме фати 1000 евра или може и по ефтино за 7 дена престој со лет, смештај од најефтините (мотел, апартман или некој ептен ефтин хотел), храна, пијалоци, ноќен живот, транспорт?
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.029
Поени од реакции
711
Кај би препорачале во Грчка за со мало бебе? Само да не е прв крак и не можам по острови да се акам. Втор крак нешто или слично?
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Топ место... Добар избор :)[DOUBLEPOST=1461330539][/DOUBLEPOST]
Топ место... Добар избор, гледај да отидеше и до Брач бар на еден ден, посебно до плажата Бол... :)
Si bil od Hvar do Bol? Da mi kazes kako najlesno e da se stigne..?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom