Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Во понеделникот се вратив -бев по Паралиа -Грција една недела. Местото е закон-за секоја возраст ...Улици со мноооогу продавници ,мн ресторани ,слаткарници....кафичи ...паркови.Со еден збор ѕверско.:pipi:(y)
иначе во паралиа више идам 10 год...можда јесте малку глупо ли чудно што идам на едно место али мене и е топ :D
 
Член од
4 април 2010
Мислења
23
Поени од реакции
7
Дечки, некој да бил во Калитеа, ама без агенција, сам да си бара престој? Да не знаете некоја вила и бројче да имате од таму?
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Да не случајно некој начекал во некоја од агенцииве понуди од повеќе од 9 вечери за Лефкада?

Ми отпадна варијантата со сопствен превоз така да ќе зависам од агенциски превоз а сегде кај што видов се по 9 вечери.
 
Член од
11 август 2012
Мислења
14
Поени од реакции
24
Дали некој бил на Паг?Лесно се наога смештај?
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Некој да сподели искуство за во Амстердам. Дали е ефтино, карта за колку пари нашол, сместување како се движат цените, колку денови минимално е добро да се остане со цел да се осети градот како што треба и се шо ќе му текне поврзано со Амстердам? :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Некое инфо за смештај од крај на Август или почеток на Септември во Неа Врасна, Паралиа/Олимпик, Пефкохори за 4ца за 9 ноќа? Може линкчиња од агенции, понуди ова она, јас барав, ама се скапо ебаго. До 200 евра максимум за апартманче.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Има ли некој одено за Сардиња ? Налетав на една понуда за таму од ТА Орфеј и добра ми стои, ама малце сумливо ми е - Не е наведено дали е вклучен и превоз ..
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
nekoj bil na zlatni pesoci? planirame da ojme ekipa, da kazit kako e nokniot zivot, dali imat zabavi,ceni i slicno
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
За Калитеа некој да каже колку се плаќа за лежалки? И некој ако бил во Амос Апартментс да пише искуство?
 

sveto4aki2

РОДИТЕЛ
Член од
17 јануари 2009
Мислења
268
Поени од реакции
37
Некое инфо за смештај од крај на Август или почеток на Септември во Неа Врасна, Паралиа/Олимпик, Пефкохори за 4ца за 9 ноќа? Може линкчиња од агенции, понуди ова она, јас барав, ама се скапо ебаго. До 200 евра максимум за апартманче.
http://skaut.com.mk/ponudi/leto-2013/grcija/olimpik.html Moжеш и со diners na 12 рати а и ако имаш некој што ти работи во железница може и со писмо на 8 рати.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Дали некој е бил на островите Дуги Оток и Муртер во Хрвaтска по што ќе одам во Задар па дали вреди да трошам време за да ги посетам
 
D

dagau

Гостин
Како најевтино до Лисабон? Гледам тешко директен лет да се најде..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom