Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Член од
8 април 2009
Мислења
26
Поени од реакции
11
Моментално сум во Лефкада. Искрено очекував повеќе од островов. Плажите се прекрасни но патуваш до нив околу 1h по кривини и двосмерен тесен пат. Зависи нормално и каде сте сместени. Јас сум во Василики по сопствена режија,и мн лесно се наоѓа апартман по ваш вкус. Затоа ако одите со сопствено возило направте го истото. Нидри е веќе поголемо градче. Има повеќе ресторани,кафичи продавници и сл...но нема плажа. Па бирајте сами што повеќе ве влече.Kрстарењето до Кефалонија и Итака требаше да почне од 10h до 18h од кои да имаш 2h vo Kефалонија и 1h во Итака ама имавме по пола саат и на едниот и другот остров па сега видете колку сме прошетале. Се вративме во 20 h,значи бевме вкупно 9часа на брод. Катастрофално. Препорачувам daily cruises до плажите и обавезна посета на Порто Кацики. Поздрав од Лефкада .
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Моментално сум во Лефкада. Искрено очекував повеќе од островов. Плажите се прекрасни но патуваш до нив околу 1h по кривини и двосмерен тесен пат. Зависи нормално и каде сте сместени. Јас сум во Василики по сопствена режија,и мн лесно се наоѓа апартман по ваш вкус. Затоа ако одите со сопствено возило направте го истото. Нидри е веќе поголемо градче. Има повеќе ресторани,кафичи продавници и сл...но нема плажа. Па бирајте сами што повеќе ве влече.Kрстарењето до Кефалонија и Итака требаше да почне од 10h до 18h од кои да имаш 2h vo Kефалонија и 1h во Итака ама имавме по пола саат и на едниот и другот остров па сега видете колку сме прошетале. Се вративме во 20 h,значи бевме вкупно 9часа на брод. Катастрофално. Препорачувам daily cruises до плажите и обавезна посета на Порто Кацики. Поздрав од Лефкада .
Од василики има ли автобусчиња што носат до убавите плажи и ако има која цена е??
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
44
Поени од реакции
22
незнаев каде да го поставам прашањето па ај си реков тука е најдобро ... ако може некој да ми објасни како е најдобро да патувам од украина до македонија каде да најдам карта за бус... и кој е најкраток и најефтин начин ви благодарам однапред ....
 
Член од
8 април 2009
Мислења
26
Поени од реакции
11
Од василики има ли автобусчиња што носат до убавите плажи и ако има која цена е??
Има автобусчиња и такси превоз што носат од градче до градче а до плажите нема. До плажите се оди со бродчиња почнувајќи од 6евра за најблиската плажа до Василики,Агиофили.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
незнаев каде да го поставам прашањето па ај си реков тука е најдобро ... ако може некој да ми објасни како е најдобро да патувам од украина до македонија каде да најдам карта за бус... и кој е најкраток и најефтин начин ви благодарам однапред ....
Што не идеш со авион? Ќе скапеш во автобус по жештинава.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Ми помина одморот годинава и за вгодина ме удри некој филм за ст.тропез франција.
Има некој што бил или што правел пресметки што како? едноставно сум тапа немам никаква информација
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ми помина одморот годинава и за вгодина ме удри некој филм за ст.тропез франција.
Има некој што бил или што правел пресметки што како? едноставно сум тапа немам никаква информација
Јас само знам дека е многу скапо.
 
Член од
4 август 2012
Мислења
2
Поени од реакции
1
Definitivno ova leto bese najgolemo iznenaduvanje, pred nekoj den se vrativ od albanija i ona sto go vidov bese sosema 10to od ona sto go ocekuvav, Saranda i ksamil bea najubavite mesta koi sum gi poseti na site moi letuvanjna.....najubavite plazi na koi sum bil
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Некој ако бил Кавос, Крф да каже нешто ? :D
Планирам да одам преку Фибула во Villa Chandris ... ем блиску ем не така скапичко :)
 
Член од
3 август 2012
Мислења
60
Поени од реакции
12
Некој ако бил Кавос, Крф да каже нешто ? :D
Планирам да одам преку Фибула во Villa Chandris ... ем блиску ем не така скапичко :)
Моментално сум во крф а пред 3 дена бев во кавос .. топ е ! се најубаво ..
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Значи лани бев лефкада и тоа за водата нема врска дека е ладничка напротив водата е супер,+е тоа што тоа место не е за млади-тинејџери т.е нема забава нема лудории туку само за релаксација и беспрекорни плажи мислам дека најсрдечно би ти го препорачал ова место.Ако одите со кола нема да имаш никаков проблем за плажите и паркинг во секое време.Сум бил и дубаи турција египет ама како лефкада никаде не сум поминал толку убаво нема во никој случај да погрешиш.Значи ако бараш место за ОДМОР не се двоуми.Јас бев со девојками и бевме сместени во Нидри си изнајмив кога мотор кога кола и цел остров се поминува за пола сат без проблем
...еве неколку слики да се увериш :) да кажам дека имаш долгиииии песочни плажи и кристално чисто море....ако треба нешто инфо плус пишиПрегледај го приврзокот 45197Прегледај го приврзокот 45198Прегледај го приврзокот 45199Прегледај го приврзокот 45200Прегледај го приврзокот 45201Прегледај го приврзокот 45202Прегледај го приврзокот 45203Прегледај го приврзокот 45204Прегледај го приврзокот 45205Прегледај го приврзокот 45206Прегледај го приврзокот 45207Прегледај го приврзокот 45208Прегледај го приврзокот 45209Прегледај го приврзокот 45210Прегледај го приврзокот 45211Прегледај го приврзокот 45212Прегледај го приврзокот 45213Прегледај го приврзокот 45214Прегледај го приврзокот 45215
--- надополнето: 25 јуни 2012 во 12:10 ---

http://forum.kajgana.com/threads/Летување-во-Кипар.61118/
????
 
Член од
11 август 2012
Мислења
14
Поени од реакции
24
најдов супер цени за калитеа преку една супер страна за изнајмуванје на краците,ако има некој што иде натака накај 20-21 август има уште две слободни места во кола слободно нека ми пише
 
Член од
28 април 2010
Мислења
89
Поени од реакции
30
ќе се снајдеш не се секирај, моето омилено место на касандра инаку, со многу убава и голема песочна плажа, и ја препорачувам на сите кои сакаат пензионерски одмор бидејќи нема некоја ноќна забава.
убав помин;)
Не да нема ништо нема
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Годинава бев во Pefkohori,Greece.за 1 пат инаку идев добри 7-8 години во Olympic Beach,можам да кажам дека Pefkohori е претежно за млади има еден куп кафичи , ресторани,кафани паркови и 300 други чуда.Највише што ме изнервира е цената , идам у маркет зиам еден најобичен сладолед којшто кај нас е преку сила 35 денари,она ми го наплаќа 2 евра,остај тоа цената на сладоледот надвор и цената што ми ја куца на каса е сосема различна.Како и да е одличен провод нема да се заебете ако отидете и пробате. :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom