Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Дали има некој патувано со InterRail, и како поминал, проблеми, коментари такви работи.
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Дали знаете некоја туристичка агенција која организира превоза за Солун ми треба за утре. Фала ви многу.
 

oli.skip

Скип
Член од
3 април 2012
Мислења
5
Поени од реакции
2
Види вака!! И јас сега правев некој пресметки за на Тенерифе и во август само превоз и сместување ќе те фатат 650 евра точно. со тоа што ќе имаш и ден-два престој во Италија, затоа што авионот ти трга од Бергамо. Е сеа јас пресметував за во август кога авионска карта е 250 евра а ако сакаш да одиш вон сезона ќе имаш карта и до 150 евра.
А да за сместувањето...
Тоа би ти било во хотел со **** каде што имаш се(базен, теретана, билјард, и сл.). Но во цената ти е вклучено само сместување.
Ова е проверено, бев 2009 и сега сакам пак да одам.
Само една работа е битна во оваа понуда мора да учествуваат четворица и сите да дадат по 650 евра ( во сезона). што е најевтина варијанта.
Ако си заинтересиран... Пиши
Фала ти многу..ама изгледа ќе идам пак у Охрид хахахахах
 
Член од
21 април 2012
Мислења
144
Поени од реакции
58
Ovaa godina pak bi odela za hurgada..Pred dve godini bev, nezaboravno
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Сутоморе vs Паралиа , каде е боље за млади , колку кеш ке ми треба за 10тина дена , нека пише некој од искуство,
Фала однапред.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Како идат цени со рентање на Закинтос?И што све има за рентање?
Сакам да идам на Закинтос и сите ми викаат ако идам би било пожелно да рентам нешто за да шетам.Колку би требало да издвојам за рентање за 10 дена?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Зашто Паралиа а не Сутоморе?
Општо Црна Гора не. А сутоморе не ти е за млади, освен Будва, но и од таму не очекувај многу. Јас би ти препорачал од блискиве места Сончев Брег. Ќе си поминеш најубаво. И Закинтос е добро, но поскапо е од Сончев Брег.
Иначе ти ова за летен одмор прашуваш така или пред сезона?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Општо Црна Гора не. А сутоморе не ти е за млади, освен Будва, но и од таму не очекувај многу. Јас би ти препорачал од блискиве места Сончев Брег. Ќе си поминеш најубаво. И Закинтос е добро, но поскапо е од Сончев Брег.
Иначе ти ова за летен одмор прашуваш така или пред сезона?
Kako не бе. Да иде Сончев брег и да се бања у базен :tapp:
Зашто Паралиа а не Сутоморе?
Сутоморе е супер. Зависи кој период планираш да одиш. Не е скапо, поевтино е од Будва и Бечичи. Ноќен живот нема којзнае каков. Ако веќе се решиш за Сутоморе оди во oваа вила http://villaexclusivesutomore.com/ ја имаа ЈСП турс во понудаи тоа со полн пансион. Сега ја имаат Скаут само треба да нагласиш или да им нацрташ дека сакаш во таа вила да си сместен. За Паралија убаво е, за млади има убав ноќен живот не е многу скапо а и поблиску е. За 4 саата си Паралија,а Сутоморе си за 10 саата :( Сутоморе плажата ти е со каменчиња, а Паралија е песок. Јадранско море е поладно за разлика од егејско. За кој период планираш да одиш?Можеш да искористиш попуст деновиве.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Kako не бе. Да иде Сончев брег и да се бања у базен :tapp:

Сутоморе е супер. Зависи кој период планираш да одиш. Не е скапо, поевтино е од Будва и Бечичи. Ноќен живот нема којзнае каков. Ако веќе се решиш за Сутоморе оди во oваа вила http://villaexclusivesutomore.com/ ја имаа ЈСП турс во понудаи тоа со полн пансион. Сега ја имаат Скаут само треба да нагласиш или да им нацрташ дека сакаш во таа вила да си сместен. За Паралија убаво е, за млади има убав ноќен живот не е многу скапо а и поблиску е. За 4 саата си Паралија,а Сутоморе си за 10 саата :( Сутоморе плажата ти е со каменчиња, а Паралија е песок. Јадранско море е поладно за разлика од егејско. За кој период планираш да одиш?Можеш да искористиш попуст деновиве.
Планирам да одам од 10ти Јули , ми кажаа дека Будва било најубаво место за летување во Црна гора но далеку поскапо и сместувањео и храната и се од преостанативе туристички градови во Црна Гора , чепкав по нет и најдов нешто што може да си го дозволиме со другариве што ке идеме http://www.montenegro-traveler.com/Apartmani/Sutomore/Villa-Nena , инаку и можноста за Паралиа не е исклучена , но со оглед на тоа што го најдов на нет за Паралиа а тоа е ништо не сум многу убеден дека ке одиме на гости кај нашиот јужен сосед :) И да... сакаме да одиме во сопствена режија со автомобил без никакви туристички агенции и слични работи , Фала многу :)
Општо Црна Гора не. А сутоморе не ти е за млади, освен Будва, но и од таму не очекувај многу. Јас би ти препорачал од блискиве места Сончев Брег. Ќе си поминеш најубаво. И Закинтос е добро, но поскапо е од Сончев Брег.
Иначе ти ова за летен одмор прашуваш така или пред сезона?
Да прашувам за летен одмор. Сончев Брег , Бугарија не ми се допаѓа ни плажата ,ни земјата каде што ке идеме, ни народот, едноставно ништо , другарите се попалиа од маалски муабети како еј брат бугарките ау бау ова она , али им помина еуфоријата така да Бугарија НЕ, Закинтос знам дека е многу добро но и доста поскпао од другиве :)
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Да прашувам за летен одмор. Сончев Брег , Бугарија не ми се допаѓа ни плажата ,ни земјата каде што ке идеме, ни народот, едноставно ништо , другарите се попалиа од маалски муабети како еј брат бугарките ау бау ова она , али им помина еуфоријата така да Бугарија НЕ, Закинтос знам дека е многу добро но и доста поскпао од другиве
Хаха. Момче. Целиот ти живот ке мине во заблуда и предразсуди. Хората убаво си поминуват и пак одат во Сончев брег. А ти си живеj во предразсудите. Каков народ, каква земьа бе момче ? Во сончев брег бугарите сигурно са наjмалку така нема да те плашат со пропаганди, ако на ова го мислиш и се плашиш. Умирам от смех кога ви читам. Бугарите и бугарките са зверове и ке ви изjадат.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
10
Сутоморе vs Паралиа , каде е боље за млади , колку кеш ке ми треба за 10тина дена , нека пише некој од искуство,
Фала однапред.
Odi vo Skaut gi imaat dvete mesta,najdobro oni ke ti kazat.Top gi rabotat!
--- надополнето: 28 април 2012 во 19:50 ---
Kako не бе. Да иде Сончев брег и да се бања у базен :tapp:

Сутоморе е супер. Зависи кој период планираш да одиш. Не е скапо, поевтино е од Будва и Бечичи. Ноќен живот нема којзнае каков. Ако веќе се решиш за Сутоморе оди во oваа вила http://villaexclusivesutomore.com/ ја имаа ЈСП турс во понудаи тоа со полн пансион. Сега ја имаат Скаут само треба да нагласиш или да им нацрташ дека сакаш во таа вила да си сместен. За Паралија убаво е, за млади има убав ноќен живот не е многу скапо а и поблиску е. За 4 саата си Паралија,а Сутоморе си за 10 саата :( Сутоморе плажата ти е со каменчиња, а Паралија е песок. Јадранско море е поладно за разлика од егејско. За кој период планираш да одиш?Можеш да искористиш попуст деновиве.
Kako ne be,JSP gi drzel....hahahahahaha......exclusive e privatna sopstvenost na Skaut veke 5 godini......koj ve plkja da lupate neznam.....hahahahaha
--- надополнето: 28 април 2012 во 19:54 ---
Kako не бе. Да иде Сончев брег и да се бања у базен :tapp:

Сутоморе е супер. Зависи кој период планираш да одиш. Не е скапо, поевтино е од Будва и Бечичи. Ноќен живот нема којзнае каков. Ако веќе се решиш за Сутоморе оди во oваа вила http://villaexclusivesutomore.com/ ја имаа ЈСП турс во понудаи тоа со полн пансион. Сега ја имаат Скаут само треба да нагласиш или да им нацрташ дека сакаш во таа вила да си сместен. За Паралија убаво е, за млади има убав ноќен живот не е многу скапо а и поблиску е. За 4 саата си Паралија,а Сутоморе си за 10 саата :( Сутоморе плажата ти е со каменчиња, а Паралија е песок. Јадранско море е поладно за разлика од егејско. За кој период планираш да одиш?Можеш да искористиш попуст деновиве.
Za deckoto 10% popust samo neka se povika na komentarot za SUTOMORE.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Odi vo Skaut gi imaat dvete mesta,najdobro oni ke ti kazat.Top gi rabotat!
--- надополнето: 28 април 2012 во 19:50 ---

Kako ne be,JSP gi drzel....hahahahahaha......exclusive e privatna sopstvenost na Skaut veke 5 godini......koj ve plkja da lupate neznam.....hahahahaha
--- надополнето: 28 април 2012 во 19:54 ---

Za deckoto 10% popust samo neka se povika na komentarot za SUTOMORE.
Многу лош маркетинг агент имаат Скаут. Ако остаија ти неписмен да ги промовираш по форуми, нека си ја затворат агенцијата.
Немој да си ме цитирал. Ќе те пријавам кај директорот на агенцијата дека ја злоупотребуваш можноста за заработувачка, а со тоа и нанесуваш штета на фирмата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom