Каде на 1ви Мај?

Каде на 1ви Мај?


  • Вкупно гласачи
    100
  • Гласањето е завршено на .

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
Член од
2 март 2016
Мислења
481
Поени од реакции
468
За 1ви Мај, сакал - нејќел, по дома ќе бидам годинава заради Corona shit - 19... :toe:
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
За Први мај до 14.00 часот што ќе ни ја расипете скарата ке ја истребите „ПАНДЕМИЈАТА“... Не само кај нас па дури и во светски рамки Венко ќе ја истреби... Абе нездрава работа со овие „ИЗРОДИ“ што ни се на власт...
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
Моментално во Вухан го прославуваат 1 Мај.
Наебавме .....
вухан.jpg
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.748
Цел свет на протести, Македонецот со јадењето и пиењето и после први одма ќе почне да се жали на мобинг. Најс :)
Што знае дете што се 300 кила..
Протести, social distancing, мал миљон причини да не се гнетат у чопори, ама ај ќе живееме под мото мене пушка не ме бие.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Преку куров од први мај.....демек нема излегување у природа други денови. Е јебига, јас за први обично тренингче си правам.....наместо скара грав....фала богу заради карантинов и алкохол многу ретко. Од утре во природа....ќе уживам сам во милион квадратни метри.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
na ovaa da ija postavis-rasiris vo resetkana,CELA KE JA ZAVATI,more i od strana malku ke viri.
Na prvi maj odam vo Saraj da go obelezam-rezerviram mestoto za 2 maj,so kolkcinja i vrvki.
.................................
---celata prikaska vo temata Spomeni za Skopje na Skopski d.....
.-Aha,eve go cickoti! rece stariot poglednuvajki kon vleznata porta. I toj so negoviot tocak ama postar model.
- Sto naprai brat. prasa stariot.
- Gotovo,sedum kolcinja staviv,vrzav naokolu kanap i tolku.
- Imase li i drugi? Onie komsiite id lani od Pajko maalo i tie stavaa kolcinja,ti teknue,a i drugi imase pogore kaj vrbine na Treska.Stariot ne cekajki odgovor na ova mu nalozi na cicko mi - Vikaj gi bratucedite da se dogovorime uste ednas! no ovoj vozvrati.
- Da se zamijam prvo,ziva voda se napraviv u picku majcinu!
i tatkomi,vikna - Maro staj go tendjereto so kafe. Sande,Marko,Angele aj izlegujte.
--------------------------------
Prodolzuva za mig Picture 070.jpg Evrejsko Maalo ,slikano od Bankata)
Автоматски споено мислење: пред 11 минути

...Sednav do tatko mi. Imav vpecatok deka se dogovara nekakva diverzija,teroristicka akcija,podnmetnuenje bomba ili napad na druga drzava. Maksimalna serioznost i posvetenost na ovoj sostanok. Pomalite moraa da povtoruvaat sto i kakvi im se zadacite koj gi diktirase stariot.
- Vie dvajcata idete so nas so tockoite.
- Ti ja nosis skarata,a ti ke zemes dvata zembilja so tanjiri tendjerinja i viluski.
- Birlacite za voda ke gi zakacis ti, a i kumurot ke go zemes.
- Rakijata ke bide kaj mene i eden zimbil ke napolnam so pivo od cela gajba.
- Vie dvajcata so se gajbi ke gi stavite na zadnje sediste drugite dve,i mreza da zemete inaku kako ke gi ladime pivata vo Treska.
- Ti i ti so site drugi saltani zaedno so zenite rano sabajle pravo na dvojka. U pet e prvata ne zaboravajte,samo taa ide do Saraj.Ako ja ispustite ste naebale.Znaci na vreme stanuenje.Mie so tockoite ke trgneme posle vas i tamam ke stasame zaedno.Se razbravme li...? Ajde ripajte.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom