Каде најмногу сакате да патувате на летен одмор?

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Ма наш Охирд...
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.039
Поени од реакции
946
Годинава барам малку егзотика, пример Шпанија,Италија,Турција,Египет,Тунис,Франција....


дајте предлог.

гледав нешто на нет... Шпанија ке да е негде мај месец....
--- надополнето: 15 февруари 2014 во 16:32 ---
Мароко,Монако итн...Малта
 
Последно уредено од модератор:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Струга, Акапулко, Израел (Ерусалим)... :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Како што имаше скај во потписот, сакам да патувам на места каде никого не познавам, јазикот не го зборам, да истражувам. Обично тоа и го правам, во август го зеам ранчето, на грб и скитам :)
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Сакам да одам во Иран, Узбекистан, Туркменистан... Бивша Персија во глобала.
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Eхаа..Ако зборуваме за нешто што кај мене во најблиска иднина нема шанси да се случи, тогаш би сакала На Карибите, Хаваи, Палма де Мајорка..
А вака пореално, ја обожавам грција.Едвај чекам да дојде лето па таму д аидам на одмор.Морето, местото, гирото абе се се ми се свиѓа.Иначе не ме интересираат политичките спорови и такви ср*ња, грците се понашаат само како со турист кон тебе, никој не ти замерува што си и кој си.И Хрватска и црна гора ми се океј.И охрид, ама само посета на еден ден и тоа.:)
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Јадранско е мое најомилено...Хрватска највеќе..
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.003
Поени од реакции
4.161
Би сакал Сицилија и Азурен Брег, но тоа се само планови за далечна иднина.
Од места што можам да си ги дозволам и кај што сум бил би ја одвоил Будва. Најмногу таму сакам да патувам за летен одмор. Во Грчка сум бил само на Халкидики и не ми е нешто посебно, можеби островите се далеку подобри. Охрид го мразам оти не сум навикнат на езерска вода. Би сакал оваа година да завршам во Хрватска, ако не успеам Будва не ми бега.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
то што би можел да си го дозволам да речеме у глобала паралиа не ја мењам за ништо друго...а вака општо би сакал во мајами ,лос аџелес ,авганистан ...некој тропски остров ... :):rolleyes:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.532
Целиот универзум :D Ако знам дека одморот нема да ми се претвори во пекол од околностите, сегде може да ми биде убаво па макар и на езеро Треска да идам .....:)
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Сакам во Дубаи што немам можност иначе Охрид
 

Kajgana Shop

На врв Bottom