Каде може да се најде најдобриот бургер во Скопје?

Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
Како може 7ца и тетекс да се поим за добар бургер, класична плескавица(прашање е дали воопшто и има месо) со ист вкус и текстура како хамбургер од трафика што сум јадел у 7мо одделение пред 20 години.
На темата:
Маџо е добар, али Бруклински по мој вкус е број еден од тоа што сум пробал до сега.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Како може 7ца и тетекс да се поим за добар бургер, класична плескавица(прашање е дали воопшто и има месо) со ист вкус и текстура како хамбургер од трафика што сум јадел у 7мо одделение пред 20 години.
На темата:
Маџо е добар, али Бруклински по мој вкус е број еден од тоа што сум пробал до сега.
Овој бургеров во бруклински изгледа како канапеи на сликите.
Како и да е, од слика неможам да кажам дали е добар или не. Треба да се проба тој, и тој на Маџо.

Сепак, јас мислам дека бургер не заслужува толкаво внимание, и дефинитивно цената треба да е многу поефтина насекаде. Сепак е улична храна и преферирам да го јадам како што го служат во Седмица, односно не растурен.
Онака растурен е доста тежок да го утепаш набрзака и после тоа три дена прстите ти мирисаат на бургер.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Како може 7ца и тетекс да се поим за добар бургер, класична плескавица(прашање е дали воопшто и има месо) со ист вкус и текстура како хамбургер од трафика што сум јадел у 7мо одделение пред 20 години.
На темата:
Маџо е добар, али Бруклински по мој вкус е број еден од тоа што сум пробал до сега.
Во бруклински бургерот како целина не ми свиѓа, али имаат најдобра плескавица од сите набројани. Ова беше пред 1,5 години така нешто.. ако не усрале до сега.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.566
Baking Bread во шербет да не го киснат лебот пред да направат сендвич :tapp:
Го расипале и месото овие, најдов повеќе рскавици, благо лепче како милиброд плус не беше од истиот ден и се распадна целото од сокот на карамелизираниот кромид и ајсберг...без помфрит поголем човек тешко дека ќе се најади од Хајзенбургерот, сумирано уште една локација за избегнување.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Baking Bread во шербет да не го киснат лебот пред да направат сендвич :tapp:
Го расипале и месото овие, најдов повеќе рскавици, благо лепче како милиброд плус не беше од истиот ден и се распадна целото од сокот на карамелизираниот кромид и ајсберг...без помфрит поголем човек тешко дека ќе се најади од Хајзенбургерот, сумирано уште една локација за избегнување.
Во ББ и мене ми се имаат паднато рскавци и со тоа по дифолт го бришам местото.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Не е бургер, ама у таа категорија јадења, барем мислам дека е....некој дали пробал и да сподели искуство? Screenshot_20191209-161820_Facebook.jpg
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Не е бургер, ама у таа категорија јадења, барем мислам дека е....некој дали пробал и да сподели искуство?Прегледај го приврзокот 224814
Ако е тоа Конец во Аеродром кај Палма, сум јдел кога имаше само два свински и еден телешки сендвич/ Двата свински беа солидни и Мајо и Барбикју а телешкиот еднаш го купив и беше некако сув и малку потсеќаше на чорба/гулаш вкусот така да не ми беше нешто многу добро. Мислам дека за цената вредат пошто не е баш фаст фуд и ќе те засити.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Во Конец телешкиот беше барут сув а свинскиот нишо посебно. Сосовите под просек.

Мислам дека месото го печат во такви стаклени фурни како за печење пилиња.
 
Член од
12 декември 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дома. 100% од месото по ресторани/барови е шит. Земи си мевце напрај си бургери.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.961
Крафт Бургер. Бургери направени по доста висок стандард за маалска сенвичара и со доста ефтини цени за скопска сендвичара.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Бранч бокс обавезно да пробате, не само бургерите... него и сендвичите.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.189
Поени од реакции
19.269
Најмногу мразам кога ми се распаѓа лепчето или е бајато што е речиси секогаш случај со мене кога јадам во Ројал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom