Каде може да се најде најдобриот бургер во Скопје?

Дискусија во форумот 'Гурманско катче' започната од Que, 24 април 2017.

 1. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.270
  Допаѓања:
  5.523
  Sedmica kje ostane na tronot zasekogash. I da opagja ponatamu kvalitetot... Taka da, drugite ste site samo super liga, 5to mesto, cup uefa.
   
 2. Емкаа

  Емкаа крофни од драго.

  Член од:
  14 мај 2008
  Мислења:
  3.493
  Допаѓања:
  5.381
  Киоск добија популарност и стандардното македонско мора да проработи.
  До пред еден месец бургерот им беше со цена 100/150 со вклучен помфрит, сега е 130/180 без помфит. Значи зголемување на цена упм. Поздрав другари, мило ми беше.
   
  На Aleksandar91, bobi-skk, Scirea и уште 13 други им се допаѓа ова.
 3. Vlatko_Gjorce

  Vlatko_Gjorce Форумолог

  Член од:
  17 април 2009
  Мислења:
  2.170
  Допаѓања:
  1.620
  Јадев 2-3 пати таму, хамбургерот беше топ, толку мек и лепчето и плескавицата, ни да те врти стомак отпосле, а и сосовите вкусни ни тешки ни ко вода, иако единствена маана им беше што многу малку помфрит даваа за 150 ден.
  И, последниот пат идам, лебот и плескавицата се распаднаа буквално пред мене, патлиџанот со љушпа...
  Како што кажа, македонска работа - на почетокот топ и после ќе усерат обавезно
   
  На Емкаа му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  23.524
  Допаѓања:
  28.051
  Киоск е најдобро у Скопје за тие пари. Месото им е на ниво на Бруклински и Барбакан, али поише од дупло поефтино.
   
 5. Azriel

  Azriel

  Член од:
  6 октомври 2008
  Мислења:
  1.640
  Допаѓања:
  1.275
 6. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  26.287
  Допаѓања:
  54.699
  За бургер се збори, не за хамбургер.
   
 7. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.586
  Допаѓања:
  14.221
  Пред една година влегов во Барбакан. Земав мени и видов 350 денари бургер. Излегов.
  Пред 2 недели собрав некако пари и отидов во Барбакан.
  Ми донесоа бургер со големина од хамбургер на Мекдоналдс.
  Мало у дијаметар ама крупно.
  Се осеќаше дека е квалитетно ама 350 денари, не. Онака, не.
  Иначе дента после јадев и благо од Канела, а степав и Doritos од 250г.
  Вечерта бев 6 пати во тоалет, се разбудив ноќта од сон 2 пати за во тоалет, и сабајлето бев уште 5 пати, for a total of 13 пати.
  Дали беше бургерот, не знам. Ама таму кога ќе влезам повторно знаете? :icon_lol:
   
  На bobi-skk му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gurman2

  gurman2

  Член од:
  16 декември 2012
  Мислења:
  1.375
  Допаѓања:
  900
  А нешто пиеше?
   
 9. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.586
  Допаѓања:
  14.221
  добар си
  350 едвај закрпив, уше да се напијам нешто
   
  На Дејмон, Aleksandar91, HoT _iCe и уште 12 други им се допаѓа ова.
 10. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.270
  Допаѓања:
  5.523
  Isto sranje drugo pakovanje ti se vika toa brat.
   
 11. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.273
  Допаѓања:
  3.403
  Јака шарска плескавица слеш хамбургер комбо за 150 денари јадев вчера во Слонче _Мрки Гостилница позади Шити Мол. Шарската беше поголема од моја рака.Компирите не можев да ги дојадам од шо пун бев:DЦел ден држење пун стомак:несвест: Препорачувам дечки
   
  На Chronysync му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Chronysync

  Chronysync

  Член од:
  4 март 2017
  Мислења:
  515
  Допаѓања:
  935
  Се е добро кај Мрки. Топло ја препорачувам кафаната на секого, не дозволувајте да ве обесхрабрат ентериерот и околината. :D
   
  На Ilumious и Vori им се допаѓа ова.
 13. beneamata

  beneamata

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  14.840
  Допаѓања:
  10.436
  Да удрам само печат на двата погорни коментари за Киоск, го допреа дното и нема назад, лепче од пред два дена ваљда, стоплено на тостер :)tapp:), а плескавицата сува. После месец дена добија шанса и пак истото.
   
  На Azriel, Scirea, gurman2 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. gurman2

  gurman2

  Член од:
  16 декември 2012
  Мислења:
  1.375
  Допаѓања:
  900
  Секогаш сум се каел кога сум давал втора шанса. Редовно грешат, со знаење на сопственикот
   
  Aleksandar91, Scirea, Ilumious и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  6.899
  Допаѓања:
  7.858
  И јас имам лошо искуство со киоск. Месото мирисаше на јаглен, не беше изгорено ама одвратно мирисаше.
   
  Scirea, Ilumious, beneamata и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: