Каде може да се најде најдобриот бургер во Скопје?

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.255
Поени од реакции
78.889
Ете јадев бугер и у Барбакан и поскуп е и полош од Бруклински. И двата се милион пати бољи од регуларниве сендвичари. Исто така и двата не вредат за тие пари. Али у Барбакан е околу 400, а у Бруклински околу 250-300. Нема логика да јадеш у Барбакан бургер, коа можеш бољи оваму.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.334
Поени од реакции
504
Не гледам поента да даваш над 60 ден за било кој бургер. Тие мене треба да ме плаќаат што ми го трујат организмот и телото.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.638
Поени од реакции
38.821
Не гледам поента да даваш над 60 ден за било кој бургер. Тие мене треба да ме плаќаат што ми го трујат организмот и телото.
За 60 баш имаш лепче и плескавица под железничка, последна 22 кај што застанува пред да сврти, и е едно од поубавите што ќе ги најдеш низ скопјево. Хит зона мислам се викаше сендвичарата.
 
Ф

Флеш

Гостин
Кај Беко станицата испод тунелчето ..... Едно од најдобрите:rolleyes::) Помфрит пуно :LOL:
 
Член од
2 ноември 2017
Мислења
6
Поени од реакции
1
Последен пат пред некоја недела јадев во Campione во Капитол и до сега таков бургер не сум пробала. Така да, според мене Campione дефинитивно
 
S

silmarillion

Гостин
У Зебра доле тоа ресторанот јадев, и нема благе везе. Мислам ок 400 денара black angus али, од што беше лошо спремно месото ни блек ни ангус ни бутур. Премелено месото, па ставано јајце да држи, па ставано у замрзнивач и ко ќе ти го лупнат ко ќофте. Врска нема.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Од кога замина McDonalds (R.I.P) се сменија многу работи.И јас сега според мене селектирав 3,а тоа се:
1:Burger King
2:7-ца
3:Royal Food Zlate
Искрено според мене,боље од тие нема!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom