Каде може да се најде најдобриот бургер во Скопје?

Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Имам јадено / порачано во теков на пандемијава к19
од околу 25-30 места
За бургер не давам 400-500 денари ,пре би јадел некој бифтек нешто
До или под 200 денари солиден бургер би рекол во Дион значи се осеќа чисто месо убаво спакувано топ а и пиците и пастрмајлии им се врв а под 200 денари и без штедење на материјал !
А и Киоск не се лоши , тие повеќе се амерички стил
Дома се прави супер бургер 70% телешко 30% свинско ,кромид ,лук ,праз сенф буковец бибер во смесата - некогаш ставам и супа од печурки ...
За вкус на мајонезот од ист како од 7ца се става кари во мајонезот
А за амерички бургер иста месо смеса само со
кашкавал на парчиња и овој бургер сос - вкус 80-90 % Мекдоналс
 

Attachments

  • 113,3 KB Прегледи: 42
  • 345,3 KB Прегледи: 43
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Хајнц бургер сосот е исто мн сличен на МЦ
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
196
Поени од реакции
174
Два пати нарачувам преку -onestopshop
супер се безплатна и брза достава, убаво спакувано ...
Имаат соработка со интересни ресторани
Препорачувам

 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
IMG-20210515-WA0018.jpg


me kopka dali burgerdziite vo sk bi probale banh mi? za mene ova e najdobar fast food sendvic so krckavo svinsko pecenje, chili i koriander koj mu dava eden porazlicen, poseben vkus od ona na sto sme tipicno naviknati.

@chef_cook mislenje? moze ova u mkd da se napravi ko vo vietnam?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.283
Поени од реакции
45.747
Прегледај го приврзокот 295269


me kopka dali burgerdziite vo sk bi probale banh mi? za mene ova e najdobar fast food sendvic so krckavo svinsko pecenje, chili i koriander koj mu dava eden porazlicen, poseben vkus od ona na sto sme tipicno naviknati.

@chef_cook mislenje? moze ova u mkd da se napravi ko vo vietnam?
Го прават ова во Тото на Ленинова. Солиден оброк е. Општа помама се случи по Скопје по овие pulled pork-стил на сендвичи последниве година и пол/две, ама мислам дека само кај Тото опстана како носител на менито . Другите брзо дигнаа раце .
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.878
Го прават ова во Тото на Ленинова. Солиден оброк е. Општа помама се случи по Скопје по овие pulled pork-стил на сендвичи последниве година и пол/две, ама мислам дека само кај Тото опстана како носител на менито . Другите брзо дигнаа раце .
првпат слушам дека кај нас вакво има
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
Го прават ова во Тото на Ленинова. Солиден оброк е. Општа помама се случи по Скопје по овие pulled pork-стил на сендвичи последниве година и пол/две, ама мислам дека само кај Тото опстана како носител на менито . Другите брзо дигнаа раце .
Ама ова што го ставил не ми делува на пулд порк. Плус мислам и зачините се други, ставаат некој мед,сенф сос кај нас.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
У Тото е со прасечко?

И што пари е да не знае некој? Често минувам од таму, а никогаш немам купено нешто.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.283
Поени од реакции
45.747
Ама ова што го ставил не ми делува на пулд порк. Плус мислам и зачините се други, ставаат некој мед,сенф сос кај нас.
Да де, затоа реков тој стил. Базата на сендвичот се сепак лепињата и свинското, другото, од тип на сосови и прилози се финеси. Тото рукола ставаат на пример место кориандер, што си дава здрав придонес кон вкусот.
У Тото е со прасечко?

И што пари е да не знае некој? Често минувам од таму, а никогаш немам купено нешто.
200 денари е сендвичот, имаш и со телешко.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
У Тото е со прасечко?

И што пари е да не знае некој? Често минувам од таму, а никогаш немам купено нешто.
200 отприлика. Вреди да се проба според мене. Местото делува многу западњачки :icon_lol:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Пробано бургер во Food Hood, екстра е.
Лепчето, плескавицата, food hood сосот, помфритот одлични!
Вреди за сите пари целиот бургер.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
ne e isto... ova ne e pulled pork nego e svinsko krckavo i ima prilicno specificen vkus ako se napravi kako treba. sepak ocigledno fakt e deka tesko proaga nesto novo vo mkd...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
ne e isto... ova ne e pulled pork nego e svinsko krckavo i ima prilicno specificen vkus ako se napravi kako treba. sepak ocigledno fakt e deka tesko proaga nesto novo vo mkd...
Од кај го извади овој факт? Бар за храна, прилично доста работи се отворија годинава. Не глеам дека некој од нив лошо работи, и тоа храна што прв пат ја глеаме а не па крцкаво свинско.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Од кај го извади овој факт? Бар за храна, прилично доста работи се отворија годинава. Не глеам дека некој од нив лошо работи, и тоа храна што прв пат ја глеаме а не па крцкаво свинско.
pa sto znam, gledam deka burgeri pominuvaat ama drugi raboti potesko. eve faktot deka pulled pork poleka e trgnat sekade kazuva deka nema nekoj interest. dodaj na toa deka sk ima prilicno siromasna ponuda na internacionalni restoranti i mi izgleda deka e bas taka.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Прегледај го приврзокот 295269


me kopka dali burgerdziite vo sk bi probale banh mi? za mene ova e najdobar fast food sendvic so krckavo svinsko pecenje, chili i koriander koj mu dava eden porazlicen, poseben vkus od ona na sto sme tipicno naviknati.

@chef_cook mislenje? moze ova u mkd da se napravi ko vo vietnam?
Може,али паназија не поминува кај нас.иначе чичарон обожавам и јас.Исто така мн јако е патка чичарон со ананас чили и силантро.
Врска немаат кај нас
 

Kajgana Shop

На врв Bottom