Каде може да се најде најдобриот бургер во Скопје?

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Seriozno razgovarame za ceni od 300 denari plus Za hamburger? Vie ili stvarno ne znaete vekje sto da pravite so parite ili ste razmazeni.

Па хамбургер од 100 денари и бургер од 300 денари не е уопште исто. Од месото па до сите додатоци, иди пробај па ќе видиш. А што праам со моите пари е многу субјективна работа ;)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.628
Поени од реакции
38.808
Seriozno razgovarame za ceni od 300 denari plus Za hamburger? Vie ili stvarno ne znaete vekje sto da pravite so parite ili ste razmazeni.
Тој хамбургер ти е 100 посто говедско а не некојнчуден микс, го јадеш у комоција у топло, а не на улица, све тоа кошта. И у ресторан да седнеш еден оброк да изедеш нема поефтино да поминеш.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.913
100% да си сигурен и плус да поминеш ефтино само дома, ќе си отидеш во месарница и ќе им кажеш да ти сомелат телешко, предната плешка мислам дека му доаѓа, chuck на англиски е тој дел, јас му покажував баш на слика на тој во Веро :)
Ќе си го сомелеш тоа, и после при подготовка на смесата можеш да си додадеш зачини плус ситно мелен кромид и лукче, во тој дел може да си експериментирате. Убаво е да се остави месото да зрее, али тоа е веќе покомплициран дел и си бара повеќе внимание, со идеално зреење на месото може да се добие многу поубав вкус.
 
F

Flatter

Гостин
Јас со 300 денари дома по 5 хамбургери си правам со пилешки стек и плескавица комбинација и се најадувам како човек а не такво срање... А не тоа на сликата колкаво малецко што ќе се најадеш...
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
Никогаш не нарачувам Хамбургер во Ресторан (не кафана)
1. Досадно е
2. Има позабавни работи за 300 денари т.е. што поретко се јадат или потешко дома се прават
3. 100% говедско е т.е. телешко/јунешко не ми се допаѓа текстурата како згужвана хартија е нема еластицитет, ни масленост, водата се двои од месото плус не се зачинети.
4. Превисоки се, се правам лом кога ги јадам а устата не ми збира или морам на делови да ги јадам. Едноставно не се „егономични“.
5. Ги има многу за поефтини пари секаде.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Добро де никој не ве праша што можете да си направите за 300 ден и знаеме дека дома може да се направат 5 плескавици и да се испржи 5кг компир и да де купат 5 лепчиња.

Во МКД не е ок да има вакви места со скапа храна каде сигурно нема да јадеш секој ден и најсмешно е што тие што овде пишуваат дека е скапо, кога ќе идат некаде на страна ги даваат истите пари за нешто полошо од ова.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.860
Добро де никој не ве праша што можете да си направите за 300 ден и знаеме дека дома може да се направат 5 плескавици и да се испржи 5кг компир и да де купат 5 лепчиња.

Во МКД не е ок да има вакви места со скапа храна каде сигурно нема да јадеш секој ден и најсмешно е што тие што овде пишуваат дека е скапо, кога ќе идат некаде на страна ги даваат истите пари за нешто полошо од ова.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
сарказам бе
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.506
Добро де никој не ве праша што можете да си направите за 300 ден и знаеме дека дома може да се направат 5 плескавици и да се испржи 5кг компир и да де купат 5 лепчиња.

Во МКД не е ок да има вакви места со скапа храна каде сигурно нема да јадеш секој ден и најсмешно е што тие што овде пишуваат дека е скапо, кога ќе идат некаде на страна ги даваат истите пари за нешто полошо од ова.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Ги даваат парите зашто истото ова е 15 евра и више...

Не секаде вредат овие бургери од 300 денари, тоа што е 100 биф ништо не ми значи ако не ми е вкусно.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.628
Поени од реакции
38.808
Муабетов озбилен им е како да мислат дека тој што јаде вакви бургери секој ден иде да јаде и плаќа по 300 ден за еден оброк
 
Член од
13 септември 2018
Мислења
16
Поени од реакции
55
100% биф бургер што ми се допаднал во вкус и текстура само во Киоск Бургер.
150 денари за бургер со 180гр месо и салати.
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
428
Поени од реакции
582
Пред некој ден пробав бургер со пилешко месо од центар бар.
250 ден. е цената, ама вреди за дадените пари, вкусен е. (y)

upload_2018-10-26_15-33-6.png
 

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
166
Поени од реакции
150

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
Nemam jadeno mnogu niz lounge barovi u sk, samo najpopularnite fast food kako 7ca, vili i sl...

No vo toa Gnezdo cizburgerot mi ostavi golemi impresii. Mislam 350 bese a go jadev 2 3 pati taka da moze da gi pofalam i za konzistentnost.

Za burger ne se stedi, kade i da otidam sakam da im probam burger.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.577
Поени од реакции
34.762
...јадењето не е само лапачка, туку и друштвото со кого го делиш,, муабет преку стомакот,, е многу важно, затоа се седнува, а не компир вреќа дома :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom