Каде може да се најде најдобриот бургер во Скопје?

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.635
Поени од реакции
38.812
Jadev tamo a uste ne burger. A sto probav do sega e pred se vo Skopje koga zboruvama za fast food. Go prasav gazda za burgeri, mi pokaza pleskavici, sekoj deni svezi, samo sol i biber. Zvuci dobro.

p.s. Kiosk nekako padna, prepeceno meso, amaterska izvedb.
5 хамбургери дневно прават киоск и тие ги утнуваат?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.283
Поени од реакции
45.744
MS fish and chips некој го пробал бургерот што го извадија? Вака изгледа супер.
добар е, ама мала е плескавицата некако. вкусот стварно двои и е ок, пофиритот им е бомба, ама, пак ќе кажам-мало... или па ја прегладен улетав, што е исто можно.
Како и да е, за 210 денари чизбургер очекувам да сум тупан.
 
Член од
18 август 2018
Мислења
15
Поени од реакции
3
Најдобри се сендвичите во сендвичара седмица.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.917
Пред неколку денови јадев во Лисиче во Гранд Бургер, се наоѓа до пералната на спојот од Февруарски Поход и В.С Бато. Лепче со плескавица и малку салати е 105 денари, а со помфрит мислам дека пишуваше 140. Месото не им беше лошо, лепчето беше свежо, кечапот ок на вкус, е сега во споредба со големината на сендвичот доаѓаат поскапи од 7ца.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Пред неколку денови јадев во Лисиче во Гранд Бургер, се наоѓа до пералната на спојот од Февруарски Поход и В.С Бато. Лепче со плескавица и малку салати е 105 денари, а со помфрит мислам дека пишуваше 140. Месото не им беше лошо, лепчето беше свежо, кечапот ок на вкус, е сега во споредба со големината на сендвичот доаѓаат поскапи од 7ца.
So pomfrit koga ke mcnes hamburger doagja skoro isto vo golemina kako 7ca bar spored mene :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.917
So pomfrit koga ke mcnes hamburger doagja skoro isto vo golemina kako 7ca bar spored mene :)
Еднаш имам само јадено и јадев без, а и ретко јадам помфрит така да повеќе ме интересира да има поголемо парче месо и салати отколку компири :)
 
Член од
24 декември 2011
Мислења
38
Поени од реакции
17
Од што сме навикнати да јадеме телешко кое не е телешко, уопште немаме претстава како изгледа и каков вкус има еден убав бургер... Навикнати сме на лој, соја и 20% телешко месо (кое не е ни свежо) и нормален македонец не може да знае што е бургер. Практикувам кога не сум во брзање да купам свежо месо од месара, убаво лепче од пекара, зачини и зеленчуци од пазар и да следам некој убав рецепт од интернет за прав БУРГЕР, ама жално е што после излегување у 3 саат немаш друг избор освен да се наполниш со разни глупости од сендвичарите чијшто сендвичи ги коштат 20 денари (бутајќи најевтино внатре) и да ти го продадат преку 150 денари. Жално ама тоа е. Не е иста ситуацијата само во Скопје, секаде е така.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Немој да ве лаже некој да појдете да јадете во Урбан Бургер на Рузвелтова (до Галери кафичот).

По мрсно, по гадно нешто нема мислам. Пре би во Шутка да јадам отколку повторно таму.
Јас јадев, не го дојадов сендвичот од што беше лош и мрсен и ве предупредувам и вас да не ја направите истата грешка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom