Каде може да се купат DVD филмови во Скопје

Член од
6 јануари 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, каде можат да се купат dvd филмови во Скопје? Прашав во Југотон ама немаат
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.263
Поени од реакции
16.721
Здраво, каде можат да се купат dvd филмови во Скопје? Прашав во Југотон ама немаат
Зошто? Колекционер си нешто или? Зошто не симнуваш пиратски?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.323
Поени од реакции
669
Мислам дека Блуреј ти е подобра опција, поголема резолуција и квалитет на слика.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.345
Поени од реакции
72.431
Најпаметно ти е онлајн.

Во Академска книга има некои. ВО близина на Југотон има едно што продава ЦДиња побарај.

Ама најпаметно ти е преку интернет Блуреј/4К да си земеш
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.221
Поени од реакции
4.511
Имаше едно време во државава дистрибутер СВРСА се викаше и нудеше некој филмови со македонски, српски, хрватски превод. Јас имам едно 30-тина можеби и помалку или повеќе.
Не знам дали се баш оргинал ама сепак се легални од дистрибутери и не е двд цд то квалитет како оние празни двд-а за снимање

Квалитетот не кој знае каков но за тие пари добар. Е сега имаше некакви глупости како што се во двд комплетот филмови Scream да има додаток епизоди Покемон. Да добро иде после хорор филмовите да си пуштиш анимие епизода Покемон :icon_lol:
 
На врв Bottom