Каде може да најдам? (Општи прашања)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Немаш гајле бе.
Не знам колку си летал со авион али мене никад не ми правеле проблеми за лекови. Ако ептена сакаш да бидеш најраат, стај ги у куфер доле.
Сум летал десетина пати, ама низ Европа, овојпат имам повеќе летови низ различни земји преку барата и затоа прашувам :)
...во двата и таму и таму, ем да имаш при рака ем како залиха во чекираниот багаж.
Не ми требаат да пијам по пат, не ја почнувам терапијата додека не се симнам на копно :) Веројатно ќе ги оставам во чекираниот багаж.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.541
Поени од реакции
34.710
Сум летал десетина пати, ама низ Европа, овојпат имам повеќе летови низ различни земји преку барата и затоа прашувам :)

Не ми требаат да пијам по пат, не ја почнувам терапијата додека не се симнам на копно :) Веројатно ќе ги оставам во чекираниот багаж.
...види, дај опција да ти се изгуби багажот, да се товари во друг правец, може да се пронајде и да ти го најдат/ вратат по Х денови, но може да биде и историја и веќе да не го видиш, затоа во багажот со себе се носи нешто што би било незгодно да го немаш ако се изгуби главниот багаж, долни веш, личен прибор, нешто сува храна, документи и лекарства, па ти како сакаш, но секогаш постои ,,прв пат,, да се случи!
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
...види, дај опција да ти се изгуби багажот, да се товари во друг правец, може да се пронајде и да ти го најдат/ вратат по Х денови, но може да биде и историја и веќе да не го видиш, затоа во багажот со себе се носи нешто што би било незгодно да го немаш ако се изгуби главниот багаж, долни веш, личен прибор, нешто сува храна, документи и лекарства, па ти како сакаш, но секогаш постои ,,прв пат,, да се случи!
Држи вода и ова, ама поминувам 4 аеродроми, во 4 различни земји, и сите се со различен табиет и правила. Во една земја може да поминат и без прашање, а во друга и да ми ги фрлат пред очи. Чекираниот багаж ќе го поминам во мкд, и ќе си го чекам дури на крајна дестинација, чисто се сомневам дека некој по пат ќе има желба да го отвори.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Држи вода и ова, ама поминувам 4 аеродроми, во 4 различни земји, и сите се со различен табиет и правила. Во една земја може да поминат и без прашање, а во друга и да ми ги фрлат пред очи. Чекираниот багаж ќе го поминам во мкд, и ќе си го чекам дури на крајна дестинација, чисто се сомневам дека некој по пат ќе има желба да го отвори.
Среќен пат и со среќа ако не ти чини врати се кој ги шиша :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.541
Поени од реакции
34.710
Држи вода и ова, ама поминувам 4 аеродроми, во 4 различни земји, и сите се со различен табиет и правила. Во една земја може да поминат и без прашање, а во друга и да ми ги фрлат пред очи. Чекираниот багаж ќе го поминам во мкд, и ќе си го чекам дури на крајна дестинација, чисто се сомневам дека некој по пат ќе има желба да го отвори.
...очигледно не си ги посетил местата ниту ги следиш активностите на аеродром при товар и транспорт на багажот, последен пат во групата со која патував само на еден член багажот му го снема, не дека бил отворен или нешто слично туку испратен во сосема друга дестинација со авион, па најден и вратен по неколку дена, а друг случај воопшто не бил најден багажот со смешна парична компензација од страна на компанијата, ти како сакаш, ама да не пишеш дека не си знаел и не ти кажале :)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Треба ми информација околу оваа столче , дали се знае која фабрика го произведува , година на производство ?
Прегледај го приврзокот 321071
Тоа е рачна изработка од Столарот , дедо ми бог да го прости инаку е столар и имаше своја работилница за мебел во егејска Македонија и изработуваше вакви столови едвај 8 парчиња тоа е многу работа со оглед што немал машина туку се е рачно така било во негово време

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
 
Последно уредено:

fcwiz@RD

Supreme Сasual Dating Real Women
Член од
30 јануари 2009
Мислења
460
Поени од реакции
376
Каде да најдам индустриски тркала што се фиксирани од страните па се спуштаат,само за фиксирање од оздола најдов во Хубо и онлајн, ми треба нешто налик овие од сликата

 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Каде да најдам индустриски тркала што се фиксирани од страните па се спуштаат,само за фиксирање од оздола најдов во Хубо и онлајн, ми треба нешто налик овие од сликата

Види Новомак или Мегатехна.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Веќе долго време читам научни книги и екциклопедии(главно од објасти на информатика, електроника, математика и сл.). Порано, единствена опција ми беше да ги печатам у копирница, а нови се изгор. Барав по тезгине низ Скопје каде продаваат стари книги, но се се романи.
Дали некој знае некое место/некој каде се продаваат такви искористени, стари книги ?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Знае ли некој кај да најдам подебел најлон, на пример во кафичите како што ставаат желатински/најлонски завеси, само мене ми треба мала димензија да ми исечат по мерка?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.712
Поени од реакции
9.542
Знае ли некој кај да најдам подебел најлон, на пример во кафичите како што ставаат желатински/најлонски завеси, само мене ми треба мала димензија да ми исечат по мерка?
Има во Базаро, има во пластичарската улица, Бриколаж идр.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Дали во Скопје има некаде место кое се занимава со перење алишта ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom