Каде може да најдам? (Општи прашања)

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.555
Поени од реакции
8.382
Екипа 5 души негде за сечење со резачки, ако знае некој да остави број.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Препорачајте каде да барам квалитетни собни врати од кои сте задоволни во Скопје?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Член од
25 јуни 2011
Мислења
100
Поени од реакции
15
Каде можам да го најдам серискиот број на ова пијано , и дали некој има представа за што модел станува збор ?
 

Attachments

Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Денеска како и неколку дена претходно бев до кај печатницата близу Бит Пазар, позади автобуската што е (локација).
1630342737553.png
И претходно таму сум печател големи материјали (скрипти, книги) за мн. поевтино од тримакс, просветно дело и сл. Сега требаше да ми испечати една книга од ~900стр., но типот го нема. На вратата има ставено лист на кој пишува дека немало да се врати до 29-ти, но сепак го нема. Повторно ќе проверам за за неколку дена, но ме интересира дали некој од вас знае каде има други такви места кои печатат големи материјали за слични цени како овој ?
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Здраво дечки.
Денеска како и неколку дена претходно бев до кај печатницата близу Бит Пазар, позади автобуската што е (локација).
Прегледај го приврзокот 305224
И претходно таму сум печател големи материјали (скрипти, книги) за мн. поевтино од тримакс, просветно дело и сл. Сега требаше да ми испечати една книга од ~900стр., но типот го нема. На вратата има ставено лист на кој пишува дека немало да се врати до 29-ти, но сепак го нема. Повторно ќе проверам за за неколку дена, но ме интересира дали некој од вас знае каде има други такви места кои печатат големи материјали за слични цени како овој ?
Оди од карши во фотокопир Либро
мапа
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
59
Поени од реакции
37
Здраво дечки.
Денеска како и неколку дена претходно бев до кај печатницата близу Бит Пазар, позади автобуската што е (локација).
Прегледај го приврзокот 305224
И претходно таму сум печател големи материјали (скрипти, книги) за мн. поевтино од тримакс, просветно дело и сл. Сега требаше да ми испечати една книга од ~900стр., но типот го нема. На вратата има ставено лист на кој пишува дека немало да се врати до 29-ти, но сепак го нема. Повторно ќе проверам за за неколку дена, но ме интересира дали некој од вас знае каде има други такви места кои печатат големи материјали за слични цени како овој ?

Tuka treba da ima fotokopirnica unikopir, mislam se najniski so cenite od kopirnicite okolu fakultetite
 
Член од
26 август 2021
Мислења
28
Поени од реакции
10
Здраво. Дали некој знае каде можам да најдам некој убав планер?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Здраво. Дали некој знае каде можам да најдам некој убав планер?
Не знам дали мислиш на вакво нешто

 
Член од
24 февруари 2020
Мислења
20
Поени од реакции
2
Каде можам да најдам убав термос, од кој повеке би ко гористел за чај? Овие обичниве/ефтиниве ми се ужас и имаат мирис на силикон кој ми го расипува пијалокот некако.

Најдов убави во Карес (https://kares.mk/product/etna-termos-300-ml/), но таму се е прескапо, и оваа е дури 1700 денари, па ако би можел да најдам сличен квалитет за поефтино, би било супер.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Каде можам да најдам убав термос, од кој повеке би ко гористел за чај? Овие обичниве/ефтиниве ми се ужас и имаат мирис на силикон кој ми го расипува пијалокот некако.

Најдов убави во Карес (https://kares.mk/product/etna-termos-300-ml/), но таму се е прескапо, и оваа е дури 1700 денари, па ако би можел да најдам сличен квалитет за поефтино, би било супер.
Големина?
Види во Веро Џамбо, едно време имаа 500мл солидни грчки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom