Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Да, тоа се подразбира кога кажав по поволни цени :D Тоа се производите кои ради некоја фабричка маана (јас ни вака не забележувам фалинка), не се нашле на пазарот. Ќе се распрашам, ги земам преку роднини на познаници.
20201019_140929.jpg
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Ги има во Ѓорче на едно место али само по неколку комада и треба да ги начекаш.У Германија у Минхен купив пред 4-5 години по 4 пати поголема цена а пишуваше made in firom.Ако имаш поише инфо за фирмата пиши
Автоматски споено мислење:

Најверојатно,ти што ги продаваат се со некаква грешка или фелер,инаку не би смееле.Овие у Ѓорче се по петнаес еура
јак ти е муабетов, сакаш да ти кажат а нејќеш ти да кажеш
имам приметено и јас во близина на рекорд у една продавница ама не сум обрнал внимание мислев дека се фејк


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
јак ти е муабетов, сакаш да ти кажат а нејќеш ти да кажеш
имам приметено и јас во близина на рекорд у една продавница ама не сум обрнал внимание мислев дека се фејк


Sent from my iPhone using Tapatalk
Зaтвoренa е прoдaвницaтa пoрaди Кoвидoв,биле пoзитивни и пoвеќе не јa oтвoријa, веќе 2-3 месеци.А и кoгa беше oтвoренa кaкo штo нaпoменaв претхoднo дoaѓaa пo некoлку сaмo,ги немaше секoгaш
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
49
Zdravo denes mi stigna edna pratka od kargo odnosno imav poracano blender preku fb stranica za 1300 denari...I sega mesto blender tipot vnatre mi stavil gluposti kao da tezi i na fb koga mu se pozaliv mi vrati "se izvinuvam ne znam sto ima vnatre ja samo gi preprodavam pakuvanjata"
Sega prasanjeto mi e dali mozam nekade da se pozalam,prijavam ili da ja vratam ovaa glupost, vo pratkata izgleda kako da punel gluposti od doma sto ne mu trebale.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Zdravo denes mi stigna edna pratka od kargo odnosno imav poracano blender preku fb stranica za 1300 denari...I sega mesto blender tipot vnatre mi stavil gluposti kao da tezi i na fb koga mu se pozaliv mi vrati "se izvinuvam ne znam sto ima vnatre ja samo gi preprodavam pakuvanjata"
Sega prasanjeto mi e dali mozam nekade da se pozalam,prijavam ili da ja vratam ovaa glupost, vo pratkata izgleda kako da punel gluposti od doma sto ne mu trebale.
Доколку е правно лице фирма можеш да се јавиш до Пазарен испекторат во твојот град ,но доколку е физичко лице со здравје да си ги користиш глупостите од 1300 денари :)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.824
... и, доколку е физичко лице, пишувај го насекаде дека е преварант
 
Член од
3 јули 2020
Мислења
37
Поени од реакции
19
Дали некој знае каде може да се набават продукти од 3М поточно ми треба лепило од 3М е:
Ги контактирав Лира и Елта кои тврдат дека соработуваат со 3М но бараат да се купи цела кутија.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.824
Дали некој знае каде може да се набават продукти од 3М поточно ми треба лепило од 3М е:
Ги контактирав Лира и Елта кои тврдат дека соработуваат со 3М но бараат да се купи цела кутија.
Порано, барем, имаше една продавница, повеќе налик на магацин, во зградичето со повеќе локали, блиску до Млечен ресторан, на ул. Анкарска бр. 29а. Тука купував 3М самолепливи изолации, како од катран. Само таму ги имаше. Можеби во меѓувреме се отселиле, затвориле, не знам.
Автоматски споено мислење:

Каде се продава восок (од соја,парафин, пчели ) ?
Ако добро се снаоѓам на мапа, имаше продавница за производи за пчелари на бул. Партизански одреди бр. 19, на аголот. Тука сум купувал пчелин восок. Прашај некого таму, ако сум непрецизен. Интересна беше и продавничката пред неа, каде се продаваа сликарски материјали, но мислам дека и тие имаа восок, шелак и сл.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Можеби е малце оф топик али проверив на многу места и никако да најдам тоа што ми треба :)

Да не му се наоѓа на некој кабелче за сони еирксон к500i? :)

Те ги дупчињара кај што треба да влезе :)
Anyone? :D
 
Член од
21 октомври 2020
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo na site, imam edno prasanje do maskiot pol, kade mozam da najdam vo Skopje vakov bric?
Автоматски споено мислење:

Mislev na takov tip na bric, safety razor
 

Attachments

Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom