Каде може да најдам? (Општи прашања)

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.632
Поени од реакции
2.593
Некој да препорача добар ТВ сервис, веќе 2 пати го правам телевизорот и пак се расипува.. сакам некој поефективен тв сервис од тој кадешто го носев.
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
458
Поени од реакции
486
Некој да препорача добар ТВ сервис, веќе 2 пати го правам телевизорот и пак се расипува.. сакам некој поефективен тв сервис од тој кадешто го носев.
имаш во Железара, има во Лисиче.. Горно? Долно?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Некој да препорача добар ТВ сервис, веќе 2 пати го правам телевизорот и пак се расипува.. сакам некој поефективен тв сервис од тој кадешто го носев.
Пак ќе се расипе, не е до сервисерот.
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
19
Поени од реакции
9
Каде можам да најдам печатница која печати стикери (за лаптоп, велосипед, итн.) Ми требаат околу 3-4 листа, што најдов на интернет повеќето печатат на големо.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.369
Поени од реакции
38.345
Значи подобро нов да купам..
купи ел џи или самсунг, за телевизори немаат промашај, пошто они ги произведуваат, а не вивакс мивакс што купуваат делови од триста места и ти продаваат тв
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Малце невообичаено али ајде. Пред некој месец искочи една прејака слика од рисот во Македонија. Никако да ја најдам, ако ја има некој или линк нешто нека ми пушти.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
Малце невообичаено али ајде. Пред некој месец искочи една прејака слика од рисот во Македонија. Никако да ја најдам, ако ја има некој или линк нешто нека ми пушти.
 
Член од
8 септември 2019
Мислења
51
Поени од реакции
118
Не знам дали прашањево ми е за овде, ама ако имате линк каде што можам да симнувам МP4 формат пратете ми. Овие сите што ги барав се блокирани.
Или пак има некоја апликација на Андроид за ова?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Не знам дали прашањево ми е за овде, ама ако имате линк каде што можам да симнувам МP4 формат пратете ми. Овие сите што ги барав се блокирани.
Или пак има некоја апликација на Андроид за ова?
Објасни поубаво што сакаш да направиш.
Сакаш да симнуваш видеa што ги има поставено некаде на интернет?
Имаш jDownloader како standalone софтвер за Windows, имаш youtube-dl кој работи преку командна линија, имаш Video DownloadHelper како add-on за Firefox...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Член од
8 септември 2019
Мислења
51
Поени од реакции
118
Објасни поубаво што сакаш да направиш.
Сакаш да симнуваш видеa што ги има поставено некаде на интернет?
Имаш jDownloader како standalone софтвер за Windows, имаш youtube-dl кој работи преку командна линија, имаш Video DownloadHelper како add-on за Firefox...
Да, сакам да симнувам видеа од YouTube на телефонов. Овие линкови што ги постави се зс компјутер, а само телефон користам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom