Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.701
Поени од реакции
9.539
Еднаш имав земено од Базаро, многу убави кеси и тоа со мирис на лаванда, незнам дале сеуште ги има, но некако немам навика за такво вакумирање.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
242
Поени од реакции
322
Да не знаете машки алки кај може да се најдат. Проверено на зелен пазар али само некои пластични има.
Видов и во чаршија на брзина во неколку дуќани али не поминав секаде. Па да не видел некој случајно каде би имало така избор
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.701
Поени од реакции
9.539
Да не знаете машки алки кај може да се најдат. Проверено на зелен пазар али само некои пластични има.
Видов и во чаршија на брзина во неколку дуќани али не поминав секаде. Па да не видел некој случајно каде би имало така избор
Поточно објасни какви алки сакаш, дали златни, сребрени, бижутерија, плетени...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Каде може да се најде кај нас следново:

Ова

или ова по слични цени

Треба да се добие постоље за монитор, нешто од овој стил (помало или поголемо)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.707
Поени од реакции
6.824
Каде може да се најде кај нас следново:

Ова

или ова по слични цени

Треба да се добие постоље за монитор, нешто од овој стил (помало или поголемо)
www.pro-dizajn.mk
И уште многу други места по градов, зависи каде живееш
А, ако сакаш баш од Икеа
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Каде може да се најде кај нас следново:

Ова

или ова по слични цени

Треба да се добие постоље за монитор, нешто од овој стил (помало или поголемо)
Ногарки за мебел има скоро во секоја железарија/оков за мебел и слично (има во Хубо, Зелен Пазар, Битпазар трговскиот (железариите) ...), пластичните ги има 2 димензии колку што знам, со навој за подесување по висина, има бели и црни, не се најубави на изглед, ама се најефтини, по 15тина денари. Од металните има поголем избор во изглед и цена.
Дрвени полици имаше во Хубо, а мислам дека имаше и некои полици од иверка по ~200ден. За толкаво парче можеш да побараш и по столарски работилници, обична иверка, само да ти ја кантираат.
Јас моето постоље го направив со пластични ногарки и останато парче иверка што имав по дома, 40cm X 30cm, доволно само за моноторот.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.701
Поени од реакции
9.539
Да да плетени или бижутерија.
Во сите трговски имаш бижутерија, види и доле во подрум во ГТЦ спроти шехерезада, а имаш и на улицава кај поранешен Бристол хотел, на самиот тротоар една девојка продава разни џинџурлајки, може и со порачка да ти изработи по желба
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Да не знаете машки алки кај може да се најдат. Проверено на зелен пазар али само некои пластични има.
Видов и во чаршија на брзина во неколку дуќани али не поминав секаде. Па да не видел некој случајно каде би имало така избор
Во Сити Мол и во Џамбо. Т.е истата продавница е, во Сити Мол е карши Парфуа, а во Џамбо е од ескалаторот за прв кат, во чело кога ќе се качиш најгоре.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
242
Поени од реакции
322
Видиш не сум се сетил да застанам.
А сум ја видел жената. Фала другар
Автоматски споено мислење:

Во Сити Мол и во Џамбо. Т.е истата продавница е, во Сити Мол е карши Парфуа, а во Џамбо е од ескалаторот за прв кат, во чело кога ќе се качиш најгоре.
Ќе видам фала ти
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Da mi prati nekoj link od windows 7 ultimate da simnam od nekade ali sigurna instalacija da ne napravam dvd disk so zaeban windows....mi treba za format...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Da mi prati nekoj link od windows 7 ultimate da simnam od nekade ali sigurna instalacija da ne napravam dvd disk so zaeban windows....mi treba za format...
2019 он диск ќе правел. USB пријателе. Зошто не ставаш Win10? На што компјутер/лаптоп ќе го ставаш?
Оди на Pirate Bay и симни го тој од Gen2 односно овој
1568020575728.png

Пази да не симнеш некоја PT-BR верзија.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
2019 он диск ќе правел. USB пријателе. Зошто не ставаш Win10? На што компјутер/лаптоп ќе го ставаш?
Оди на Pirate Bay и симни го тој од Gen2 односно овој
Прегледај го приврзокот 216909

Пази да не симнеш некоја PT-BR верзија.
Laptopot e od 2011 druze....ne deka nema da podrzi win 10 so 4 giga ram ali sto znam naucen sum so windows 7 i zatoa barav ova ...
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Laptopot e od 2011 druze....ne deka nema da podrzi win 10 so 4 giga ram ali sto znam naucen sum so windows 7 i zatoa barav ova ...
Со 4 гига не е идеално, ама нема ништо да приметиш. Симни го виндоусот од членот горе или windows 10 од gen2 и Rufus програмче за усбто и решена работа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom