Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Дали некој знае каде има водна пумпа што може да работи до 90'C за зголемување на притисокот од солар?
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
каде во Скопјево има мајстор(сервис) за куфери,ми се скршија рачките :(:confused:
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
59
Поени од реакции
37
Каде во Скопје има добар кондураџија, треба да поправи лоша корекција на одлепен дел од патика?
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
458
Поени од реакции
486
Каде во Скопје има добар кондураџија, треба да поправи лоша корекција на одлепен дел од патика?
јас за такви работи (лепење, ширење на калап) ги носам во трговскиот во Автокоманда.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
kaj koj vo Avtokomanda, kaj se naoga?
ke moze kontakt?

;)
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
Каде да извадам уверение дека не должам никакви даноци во државава? Ми треба за странство, извадив едно али ми го одбија, ми викаат не пишува јасно, требало со цифри 0.00 итн.......моево е уверение за платени даноци и придонеси.....таму каде го поднесувам (странство) ми викаат НЕ, уверение дека немаш борч никаков према државата, не е исто ми викаат, во ујп контра тоа е тоа ми викаат друго нема што да издаеме и веке сум mindfked.....чаре?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Каде да извадам уверение дека не должам никакви даноци во државава? Ми треба за странство, извадив едно али ми го одбија, ми викаат не пишува јасно, требало со цифри 0.00 итн.......моево е уверение за платени даноци и придонеси.....таму каде го поднесувам (странство) ми викаат НЕ, уверение дека немаш борч никаков према државата, не е исто ми викаат, во ујп контра тоа е тоа ми викаат друго нема што да издаеме и веке сум mindfked.....чаре?
http://www.ujp.gov.mk/mk/plakjanje/category/615
Дали е ова образецот што си го пополнил? Ова е официјален документ и би требало да важи...
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
http://www.ujp.gov.mk/mk/plakjanje/category/615
Дали е ова образецот што си го пополнил? Ова е официјален документ и би требало да важи...
Тој е......ми бараат негде да пишело долг 0.00 му кажувам господине ова е официјален документ од држава, не е желботека па како сакаат да пишат од ујп.....затоа е образец, темплејт, ама ми вика германија франција вака така...го стопирав му викам господине не споредвај оти разликата од тие земји до овие и ден и ноќ....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Има негде на форумов тема за онлајн плаќање на сметки (ЕВН, Водовод и слично)?

Ако нема некој што има искуство со ова да ми пише ПП не ќе е лошо <3
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Има негде на форумов тема за онлајн плаќање на сметки (ЕВН, Водовод и слично)?

Ако нема некој што има искуство со ова да ми пише ПП не ќе е лошо <3
Што искуство за плаќање сметки онлајн? Се регистрираш, внесуваш податоци за корисник при регистрација и после секој месец си ги плаќаш сметките со картичка преку сајтот. Ништо комплицирано, плаќање сметка онлајн е, не е rocket science :toe:
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Што искуство за плаќање сметки онлајн? Се регистрираш, внесуваш податоци за корисник при регистрација и после секој месец си ги плаќаш сметките со картичка преку сајтот. Ништо комплицирано, плаќање сметка онлајн е, не е rocket science :toe:
треба да одиш до ЕВН и водовод, а истото можеш да го направиш и со телеком и да поднесеш барање сметките да ти доаѓаат на е-маил.
после е твоја одлука дали ќе ги плаќаш преку e-banking или директно на нивната WEB страна
не е ништо комплицирано многу е лесно и преку e-banking и преку нивните WEB страни
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
треба да одиш до ЕВН и водовод, а истото можеш да го направиш и со телеком и да поднесеш барање сметките да ти доаѓаат на е-маил.
после е твоја одлука дали ќе ги плаќаш преку e-banking или директно на нивната WEB страна
не е ништо комплицирано многу е лесно и преку e-banking и преку нивните WEB страни
Не треба да одиш никаде, се регистрираш директно на веб страните и си отвараш еднаш месечно, таму автоматски се појавуваат сметките. Ако сакаш специјално да ти стигаат на меил наместо хартиени - веројатно треба да одиш таму, ама за плаќање преку нивните веб страни не мора да одиш никаде туку само да креираш account и да го впишеш бројот на корисник и си плаќаш со картичка како било која онлајн трансакција.[DOUBLEPOST=1561127007][/DOUBLEPOST]Дали има некаде да се најде етанол гел? За потпала за скара ми треба, земале моиве некоја специјална скара со посебен сад кај што се дтава етанол гел, а нигде не можам да најдам.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom