Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
figuri za sah
I za table

imam kvalitetna kutija za tabla ali izgubiv nekolku pulovi, also sakam I sah da igram vrz nea
se prodavaat poedinecno?
Во чаршија, во дуќанчињата наспроти Театарот на народностите.
Ако одиш порано наутро, к'сни си и симит-погача. Таму ги праат симитчињата по старски рецепт
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
печатењето е скапо за 2 мајци ми потражија 800 ден.
Епа 400 денари по дуксер до 500 макс, 400 денари дуксерка безбојна од Пренди или Се за 220 и ете ти исто како таа готовата.
 
Т

Триптико

Гостин
Сода- вода може да се најде кај нас? Сода бикарбона растворена во чаша вода, не. Фабрички правена дали има.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
А каде може да најдам пластичен?
Во Џамбо го има секакви бои ама пластичен е и картон (барем слично)[DOUBLEPOST=1452722309][/DOUBLEPOST]
Сода- вода може да се најде кај нас? Сода бикарбона растворена во чаша вода, не. Фабрички правена дали има.
Во аптека чист оригинал сода без глутен чинат 140 денари. а со растворена вода не знам дали има ќе го прашаш
 
G

Goldie

Гостин
Задолжително ли е патничко осигурување за излез од државава ? Немам патувано никогаш без осигурување па ме интересира да не ми прават проблем на граница
 
Т

Триптико

Гостин
Задолжително ли е патничко осигурување за излез од државава ? Немам патувано никогаш без осигурување па ме интересира да не ми прават проблем на граница
За 200-300 денари ќе ризикуваш?
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
Никогаш не ми побарале патничко осигурување, 50% од патувањата и без осигурување сум поминал
 
G

Goldie

Гостин
За 200-300 денари ќе ризикуваш?
Не се работи за пари касно ми текна и немам време кога да извадам.

@george_jov и мене досега ми немаат побарано па најверојатно не е задолжително, сепак прашав ако има некој што знае како е сигурно
 
Член од
18 октомври 2014
Мислења
124
Поени од реакции
288
Задолжително ли е патничко осигурување за излез од државава ? Немам патувано никогаш без осигурување па ме интересира да не ми прават проблем на граница
Potrebno e, no za nekoj sto patuva pocesto, ne go baraat. Se zavisi od toj sto ke ti pravi kontrola. Najcesto na somnitelni, spored niv patnici, go baraat. Znaci nema siguren odgovor - "ne treba". Mozes I na granica da izvadis, zavisno kade ke patuvas.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
Дечки кажете неколку локации во Скопје кај што се печатат маици.И отприлика ако знаете колку е со наша маица и дали се наплаќа нешто од буква или?
Некоја препорака?
Фала однапред :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom