Каде може да најдам? (Општи прашања)

Џ

ЏинЏер

Гостин
доволно е еднаш да земеш после може само да го надополниш со онакви во обично пакување :D[DOUBLEPOST=1452376701][/DOUBLEPOST]
доволно е еднаш да земеш после може да ги надополниш со оние од обично пакување:D
Јасно. Али за поклон обично ги земам, фенси е пакувањето :D
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.442
Дали некој знае каде можам да најдам ваков материјал ? Мало парче ми треба... се работи за моторџиска јакна иначе.

Ова го пишува на веб сајтот на производителот:

600 D polyester
500 D Polyamide
Outer fabric: 80% polyester, 20% polyamide
Lining: 100% polyester

Слика

 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Карши мекиците од стража, нема шанси да не го видиш со точаците надвор.

Инаку, зипо во скопје каде и по која (пожелно најевтина) цена има? За тепање време со триковите повеќе ми е, наједноставен дизајн некој ќе ми заврши работа.

Друго, ако гледам по тобако/бензинска/билокаде колку пари треба да коштаат наједноставните?
Фала многу[DOUBLEPOST=1452464073][/DOUBLEPOST]
Во Шпанија

Држ

Го видов и јас тоа не сум спеп ( фала богу ) ;)
Муабетот беше за конкретна локација како што ја даде komshija.
Како и да е фала :)
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Фала за одговорите за зелен чај, но темно чоколадо барем малку да има од тоа темно чоколадо не можам да најдам, не верувам дека Европа произведува добро, здраво темно чоколадо by the way.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
Фала за одговорите за зелен чај, но темно чоколадо барем малку да има од тоа темно чоколадо не можам да најдам, не верувам дека Европа произведува добро, здраво темно чоколадо by the way.
Провери на следниов линк http://evropa.com.mk/proizvodi.php#itemsperpage=all&currentpage=1&category=1&totalitems=undefined&query=null&maxpage=undefined elite_dark_choko.jpg
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
Катастрофа е темната чоколада на европа, подобро купи си чоколада за готвење :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Фала за одговорите за зелен чај, но темно чоколадо барем малку да има од тоа темно чоколадо не можам да најдам, не верувам дека Европа произведува добро, здраво темно чоколадо by the way.
Добро темно чоколадо имаш од Горењка. Тоа е она погоре што го постирал @george_jov, но има и други, дури и со различни вкусови. Го има оној остар вкус на темно/црно чоколадо.

Како друго здраво, а вкусно чоколадо би ти го препорачал чоколадото за готвење. Посебно она од КАМ е добро.

:)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Фала за одговорите за зелен чај, но темно чоколадо барем малку да има од тоа темно чоколадо не можам да најдам, не верувам дека Европа произведува добро, здраво темно чоколадо by the way.
Најубави чоколади се на Европа , а вистинско темно чоколада нема во Македонија.
 
Член од
11 август 2012
Мислења
14
Поени од реакции
24
Дали некој има контакт од човек или фирма што врши демонтажа и монтажа на монтажни бараки?Цел интернет го пребарав ништо нема :(
 
Т

Триптико

Гостин
Најубави чоколади се на Европа , а вистинско темно чоколада нема во Македонија.
Најубави? Европа појма нема од правење чоколади, не треси. Единствено се добри за тврди бонбони и локум. Сѐ друго заобиколи во широк лак!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom