Каде може да најдам? (Општи прашања)

S

StormRage

Гостин
@Werther и во Сити мол се таа цена?
пошо не знам, сеа @џимеј ме стави во мисла, а сити мол ми е на 5 минути...
 
W

Werther

Гостин
@Werther и во Сити мол се таа цена?
пошо не знам, сеа @џимеј ме стави во мисла, а сити мол ми е на 5 минути...
Бела маица со натпис - 500 денари
Бела маица со слика - 600 денари
Црна маица со натпис - 600 денари
Црна маица со слика - 700 денари

Ако однесеш твоја маица минус 200 денари.

Овие мислам беа цените...
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
За колку време ја печатат апликацијата?

Инаку, во Сити Мол за два до три дена...
Не можам да се сетам ама првата ми требаше за многу брзо време и ми ја среди за 2 дена. Втората ја чекав 3-4, а не отидов таму да ја нарачам. Само му ја пратив сликата на меил и бев да ја земам. Не сум бил во сити мол, не знаев дека печатат маици, а гледам цените се исто така пристапни.

@StormRage она што е многу важно е квалитетот на маицата. Не сум имал црна маица од ултрадизајн испечатено ама белите се супер. Не знам колку ќе траат, ама мора пазење - на колку степени се пере, пеглање наопаку... Па важно е апликацијата дали е ко за на маица. Ако си имаш замислено што и како (и е во што поголема резолуција супер), тој во продавницата ќе ти каже дали е изводливо да се печати или не. Јас барам наједноставно што може... Последно како подарок го испечатив ова http://fc00.deviantart.net/fs6/i/2005/028/1/5/Amelie_by_demoniavbh.jpg
 
S

StormRage

Гостин
@StormRage она што е многу важно е квалитетот на маицата. Не сум имал црна маица од ултрадизајн испечатено ама белите се супер. Не знам колку ќе траат, ама мора пазење - на колку степени се пере, пеглање наопаку... Па важно е апликацијата дали е ко за на маица. Ако си имаш замислено што и како (и е во што поголема резолуција супер), тој во продавницата ќе ти каже дали е изводливо да се печати или не. Јас барам наједноставно што може... Последно како подарок го испечатив ова http://fc00.deviantart.net/fs6/i/2005/028/1/5/Amelie_by_demoniavbh.jpg
Значи едноставен текст од три збора е, само ќе треба преку (скоро) цела маица... И сакав црна.
А за големина, векторска графика од Adobe Illustrator е сам ја правев, па нема проблем тоа.
 
Член од
30 март 2008
Мислења
146
Поени од реакции
121
Кај принтаат маици низ Скопјево? таа кај кузман што беше не знам дали работи веќе а и изгор скапи беа
ако дознаеш, информирај ме!!!
Имате и во една "продавничка" од задната страна спроти Беверли е. Во зградата кај големиот графит на работнички. Ама не знам ни цена, ни за колку време се готови... :unsure:
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855

Jolene

принцеза
Член од
31 март 2014
Мислења
151
Поени од реакции
398
Каде можам да најдам вакви кеси во Скопје?


aavion.jpg
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Сервис да не знае некој каде има за Playstation ?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.693
Сервис да не знае некој каде има за Playstation ?
Буњаковец трговскиот од задната страна на вториот кат (малце е тежок за наоѓање ама прашај каде има игри за ПС2-3-4 или хбокс и ке ти кажат) или има некој дечко во аеродром за хбокс е сигурно незнам дали е и за ПСтејшн.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.006
Поени од реакции
4.172
Плишана играчка минион каде може да најдам?

Sent from my LT22i using Tapatalk
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Флуросцентни алки и слични такви светкави чуда? :icon_mrgr:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
кај има некоја продавница за кабелчиња пинови и слично, ми треба aux кабел али малку по комплициран :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
кај има некоја продавница за кабелчиња пинови и слично, ми треба aux кабел али малку по комплициран :D
на булевар првомајска има една продавница само за кабли од кај нив земаме од работа, ти прават и по потреба ама ќе почекаш до утре не ми текнува како беше имево на фирмава :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom