Каде може да најдам? (Општи прашања)

A

AnFem

Гостин
Материјали за правење накит, вклучувајќи и куки за обетки (уште па ако знае некој и цена да ми каже, топ!)?
 
М

Мaријa

Гостин
Ми треба Narrowband UVB - ламба, случајно кај нас да не има вакво нешто? Или пак каде најблиску во странство, и како најбрзо можам да ја добијам? Важно ми е многу.
 
B

Black Guard

Гостин
Ми треба Narrowband UVB - ламба, случајно кај нас да не има вакво нешто? Или пак каде најблиску во странство, и како најбрзо можам да ја добијам? Важно ми е многу.

Знам колку е важно-можат да ти набават аптеките најчесто бараат и капар,ама можеш и кислород да земеш,вапорајзер апарат за мерење притисок...па сигурно имаат и UVB Narrowband.
Материјали за правење накит, вклучувајќи и куки за обетки (уште па ако знае некој и цена да ми каже, топ!)?
Има продавница во Скопје близу трговски се вика "Монистра" таму ќе најдеш што бараш за да го искористиш талентот:)
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
вакви слушалки (over head), без микрофон, за мобилен :) (со таков кабел по можност) 2012-09-03 10.56.09.jpg
сте виделе негде? сум прашал во неколку продавници, нема
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Има некој brazzers акаунт да ми прати? Сериозно ми треба да проверам нешто :D
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Немам појма кај да го поставам ова прашање па еве вака :) утре треба да излезам на дневна шема на кафе ама незнам некој добар кафиќ тука во центар па ако може некој предлог... ми треба кафиќ со не толку скапи работи :D ај ако може некој нека даде идеја мене не ми текнува некој вака добар што е за дневна шема блокиран сум не за др. :cautious:
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Немам појма кај да го поставам ова прашање па еве вака :) утре треба да излезам на дневна шема на кафе ама незнам некој добар кафиќ тука во центар па ако може некој предлог... ми треба кафиќ со не толку скапи работи :D ај ако може некој нека даде идеја мене не ми текнува некој вака добар што е за дневна шема блокиран сум не за др. :cautious:
Кај злате :D ебаго најевтино ем сит ем кебапите на број:tapp:
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.894
Поени од реакции
714
Знам дека е рано ама некој да ми каже НОТАР во Автокоманда некаде или околината кај има?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Знам дека е рано ама некој да ми каже НОТАР во Автокоманда некаде или околината кај има?
Ако не ти е веќе доцна во Пензионерскиот дом или ако ти е поблиску во самата општина Чаир
 
Член од
31 јануари 2010
Мислења
37
Поени од реакции
1
Луѓе дали знаете дали можам да инсталирам камера во пц некако без цд? Бидејќи се отпревртив и никако не можам да си го најдам цд-то од камерата.
--- надополнето: 5 септември 2012 во 22:59 ---
Луѓе дали знаете дали можам да инсталирам камера во пц некако без цд? Бидејќи се отпревртив и никако не можам да си го најдам цд-то од камерата.
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
309
Поени од реакции
57
aj narode da prasam nesto
vo ponedelnikot uplativ taksa za zagubeni licna karta i vozacka dozvola
denes baram vo sluzben vesnik i nikade ne mozam da najdam lista za nevazecki dokumenti ke ve molam ako znaete kada da pobaram so link da mi kazete
 
Член од
2 мај 2006
Мислења
132
Поени од реакции
83
Луѓе дали знаете дали можам да инсталирам камера во пц некако без цд? Бидејќи се отпревртив и никако не можам да си го најдам цд-то од камерата.
--- надополнето: 5 септември 2012 во 22:59 ---
Луѓе дали знаете дали можам да инсталирам камера во пц некако без цд? Бидејќи се отпревртив и никако не можам да си го најдам цд-то од камерата.
Види како ти се вика камерата,модел/број и пиши гo на Google и пиши drivers,downloadiraj ги,инсталирај...и после пробај....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom