Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Колку чини одјавување и пријавување на фискална каса? како иде постапката колку дена трае тоа?
Ти треба да ти е дефискализирана. За тој процес треба да ги имаш сите сметки расчистено. Тој документ и документите од касата ја носиш каде што си ја купил, тие од таму контактираат со централен регистар и проверуваат дали е се во ред. Ако е во ред се прави префискализација на касата, а тој процес е околу 5 работни денови, а треба да се уплати околу 7 илјади.

Сепак за сигурно јави се во Акцент или Дуна (зависно од каде си ја купил) ќе ти објаснат подетално.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Фала Michael :)
инаку...пак јас :)
Каде низ Скопјево има бакљи? само во Мирновец? колку пари се?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.829
Поени од реакции
24.225
Каде може да најдам таква капа или шлем што го носат некој од навивачите на македонија во облик на шлемот на Александар Македонски, знаете за каков зборам така? :)
--- надополнето: Sep 17, 2011 1:31 AM ---
Каде може да најдам таква капа или шлем што го носат некој од навивачите на македонија во облик на шлемот на Александар Македонски, знаете за каков зборам така? :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.873
Можно ли е некаде да се најдат информации за семафорите во Скопје на колку време се сетирани да се менуваат, на некои семафори има бројачи но на некој нема е сеа и тие што имаат бројачи не планирам да ги барам и запишувам значи за сите дали има на едно место, ми требаат за развој на една апликација. Фала :)
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Ме интересира каде може да најдам од убавите македонски знаменца, што ги закачуваат на антените на колите.
 

Decoturf

Базинга
Член од
30 октомври 2010
Мислења
504
Поени од реакции
74
Каде принтаат маички со натпис по моја желба, и тоа не само букви туку и слика ? Имаше во рамстор горе ама затворија
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Mi treba ognomet ili firma koja pravi takvi spektakli. Dajte mi poveke informacii ve molam i iskustva dokolku prethodno ste imale so nekoja firma od Makedonija. Pozdrav
Moze i PP da mi pratite. Vi blagodaram
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Mi treba ognomet ili nekoja firma od Makedonija koja pravi takvi spektakoli. Dajte mi nekoja informacija ili prethodni iskustva dokolku ste imale. Ima li poveke vakvi firmi kaj nas i kolku se dvizat cenite.
Vi blagodaram.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Mi treba ognomet ili nekoja firma od Makedonija koja pravi takvi spektakoli. Dajte mi nekoja informacija ili prethodni iskustva dokolku ste imale. Ima li poveke vakvi firmi kaj nas i kolku se dvizat cenite.
Vi blagodaram.
мислам дека овие се занимаваа со тоа


Ди ман ко


адреса: ГТЦ кат 2 сектор 6
место: Скопје
телефон: (02) 3133 006
телефон 2: (02) 3110994
локација: центар
 

Mihailovskii

Пензионер
Член од
17 септември 2011
Мислења
41
Поени од реакции
9
Mi treba ognomet ili nekoja firma od Makedonija koja pravi takvi spektakoli. Dajte mi nekoja informacija ili prethodni iskustva dokolku ste imale. Ima li poveke vakvi firmi kaj nas i kolku se dvizat cenite.
Vi blagodaram.
Познати насекаде во Македонија, мислам дека овие се тие што можат да ти помогнат јави се и прашај си. = )
http://zk.com.mk/Pages/Pirotehnika-Mirnovec/181899
 
П

Паган-др

Гостин
У југотон у ГТЦ, што не води до следното прашање, каде можам да ја најдам новата локација на Југотон, или барем кога ќе завршат со реновирање, ако не им е идејата да се селат?!

п.с. Рамстор на спрат кај рестораните, ама 200+ денари...
Ако добро слушнав еднаш Југотон бил преселен негде кај бикот на ул. Македонија. Не сум отишол да проверам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom