Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
На e-bay сигурно ќе најдеш и поефтини и нови. Тука кај нас види по приватниве мобилари.
Не ми текнало на Е-Bay да побарам, баш ќе видам...... Епа неколку приватни мобилари шо ги знаев во околинава сега се преместени и поима неам каде да барам....:toe: Да не знаеш некоја вака по центаров да ми посочиш?? :)
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Не ми текнало на Е-Bay да побарам, баш ќе видам...... Епа неколку приватни мобилари шо ги знаев во околинава сега се преместени и поима неам каде да барам....:toe: Да не знаеш некоја вака по центаров да ми посочиш?? :)
Не знам која како е со цени, а за локации можам да ти кажам неколку шо на поминување ги имам загледано. Од рекорд кога идеш накај Млин Балкан, спроти Трговскиот Палома Бјанка имаш една. Заборавив сега како се вика точно, нешто со Connect беше. Спроти Симпо во Карпош 1 имаш, не знам и таа точно како се вика. Буква и бројка е името. Други вака не ми текнува моментално, ако види некој што знае нека допише. Еј и да, тука на форумов има неколку членови што се бават со такви ствари. torte_nokia_N80 и Necrophilia други сигурно има ама не им ги знам јузерите :) Ако наидат на темава, нека се пријават.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.646
Поени од реакции
13.103
Постои една веднаш на ќошот помеѓу рамстор (новоизградената банка) и водњанска се вика Alpha mobil. Газдата тука е зачленет како Некрофилија, може да добиеш некои совети.
Имаш и Моби клик позади Веро во Тафталиџе кај белите згради.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Не знам која како е со цени, а за локации можам да ти кажам неколку шо на поминување ги имам загледано. Од рекорд кога идеш накај Млин Балкан, спроти Трговскиот Палома Бјанка имаш една. Заборавив сега како се вика точно, нешто со Connect беше. Спроти Симпо во Карпош 1 имаш, не знам и таа точно како се вика. Буква и бројка е името. Други вака не ми текнува моментално, ако види некој што знае нека допише. Еј и да, тука на форумов има неколку членови што се бават со такви ствари. torte_nokia_N80 и Necrophilia други сигурно има ама не им ги знам јузерите :) Ако наидат на темава, нека се пријават.
Eпа ако ништо друго таа спроти Палома Бјанка можам да ја проверам, поблиску е и мислам дека знам каде е, а за Карпош не ми текнува....... Мислиш со мобилна опрема итн.? Фала ти многу за ова, баш ми помогна :):smir:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
каде може да најдем добри тапети или големи постери во скопје :helou:
во хубо маркет имаш голем избор, тапети налепници за иверка и слични такви ствари....или втора опција ти е компанија велковски. се наоѓа во пинтија, кога одиш по патот од десна страна 100 метри штом ќе ја поминеш стаклара

Каде мозам да најдам архива за весници конкретно ме интересира за весникот ПУЛС весник на нип нова македонија за годината 1992.Ви благодарам!
Прашај во НУБ Климент Охридски. Ако добро ме служи памтењето ги имаат сите печатени изданија кои се излезени во земјава. Е сеа за разгледаување на истите не знам како иде процедурата. Се надевам дека почнале со дигитализација на истите.
точно е дека таму ги има сите примероци, од дедо ное па до весник од пред 2 дена, неделни месечни списанија билтени и се друго, од причина што мора да ги има, не се дигитализирани и не верувам дека некогаш тоа ке се случи, имам повеќе пријатели таму па имав прилика да разгледувам весници од пред 20 години, (ги читав извештаите за изминатово коло во време кога татко ми давал голови :) ), ако си зачленет во универзитетска библиотека и ако го знаеш точниот број на весник, можеш да замолиш да ти го ископираат.

знае некој кај може да се најде крема за нагризување на стакло???
да не имаш намера да бегаш од затвор (со стаклени решетки) , или да се апашиш :) искрено не знам, ако најдеш нешто сподели тука баш сум заинтересиран и јас за тоа :)
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Eпа ако ништо друго таа спроти Палома Бјанка можам да ја проверам, поблиску е и мислам дека знам каде е, а за Карпош не ми текнува....... Мислиш со мобилна опрема итн.? Фала ти многу за ова, баш ми помогна :):smir:
Мислам дека е со мобилна опрема. Инаку на Симпо кога ќе дојдеш на автобуската, спроти одма. Не ми се верува да промашиш иако и ваму кај Палома Бјанка мислам дека се доволно снабдени.

Нема проблем, повели и друг пат :)
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
бакљи.. каде и колку пари? ми треба сигурна информација :)
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Не знам како да му објаснам,не знам дали бил во Влае пошо е сељак од Козле,затоа :)
Па добро де, Влае и Козле тука негде се. У комшии. Пробај со белите згради асоцирај го некако хахах. Најкомерцијална ствар у Влае ти е тоа.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Мислам дека е со мобилна опрема. Инаку на Симпо кога ќе дојдеш на автобуската, спроти одма. Не ми се верува да промашиш иако и ваму кај Палома Бјанка мислам дека се доволно снабдени.

Нема проблем, повели и друг пат :)
Ок фала ти многу уште еднаш! Само да не се такви пластишни и големи пошто тие ем ги мразам ем неможам ни во уво да ги ставам како што треба хахахa :)
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
20
Поени од реакции
0
АceMaus,одлично дечко да не акам без врска по нетов,а казими таткоти за кого играл и кому му давал голови.поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom