Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.540
Не мора точно, на аеродромот или околу.

Не за друго со еден другар пред две години летавме од Солун и таму во близина имаше паркинг, си букираш место однапред. За два дена 20тина евра беше некаде. Прашувам дали во/околу аеродромот во Скопје има такви места.
жалам брат на колективен одмор биле од кај другаров шо требаше да помогне


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сакам да испратам облека (една кошула) до Прага.
- Се јавив во DHL, но ми рекоа дека ќе ме кошта над 3.00 денари (за тие пари, ќе појдам до Прага и ќе ја донесам).
- Македонска пошта ми кажаа дека не е баш сигурно да се испрати нешто, бидејќи ќе касни многу или воопшто нема да стигни.
- Карго Скопје, сега гледам на веб сајтот, гледам дека вршат само достава во Македонија.

Сакав да ве прашам дали има некој друга опција?
Слушај ги овие над мене, јас за Љубљана праќав нешто мајсторот едно пиво ми зеде :D DHL не само што ќе те кошта толку туку и на тој што праќаш може да му извадат мајмунлаци. Она што ти рекле од пошта дека може и да се изгуби е трагедија.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Сакам да испратам облека (една кошула) до Прага.
- Се јавив во DHL, но ми рекоа дека ќе ме кошта над 3.00 денари (за тие пари, ќе појдам до Прага и ќе ја донесам).
- Македонска пошта ми кажаа дека не е баш сигурно да се испрати нешто, бидејќи ќе касни многу или воопшто нема да стигни.
- Карго Скопје, сега гледам на веб сајтот, гледам дека вршат само достава во Македонија.

Сакав да ве прашам дали има некој друга опција?
Има едно комбенце од Прилеп патува до Прага. Секој петок од 5 наутро трга. Поминува низ Скопје и Куманово. Компанијата е Чибук травел. Имаат фб профил, телефон и користат viber. Обрати се таму. Јас неколку пати имам така испраќано.
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Каде можам да најдам дрвена табла/шах во Скопје? Убава, коа ќе ја пуштиш коцката да врти и тропа :):)
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
59
Поени од реакции
8
Сакам да ставам нов механизам на рачен саат? Каде да поминам најефтино?
 
Член од
5 мај 2014
Мислења
87
Поени од реакции
30
дали може некој да ми препорача фирма која се занимава со PVC и муварници за врати и прозори ?

и по можност цена од квадрат за муварник
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Член од
23 август 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали има некој, или знаете некој што живее, студира, работи во Љубљана? ве молам контактирајте ме
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дали има некој, или знаете некој што живее, студира, работи во Љубљана? ве молам контактирајте ме
Ок, пиша во 150 теми, сигурно некој те има веќе контактирано, прекини да спамаш.
 
Н

невидливио

Гостин
Каде можам да најдам дрвена табла/шах во Скопје? Убава, коа ќе ја пуштиш коцката да врти и тропа :):)
Јас мојата на бит пазар ја купив на тезга пред некоја година. Прашав таму пазарџиите ми кажаа на кои тезги има. 1000 и нешто денари беше. Солидна табла, широка и долга.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
1
Zdravo dragi kajgandzii - kade moze vo Sk da najdam vakvo ama samo vakvo kako sto e tehnicki akcentirano na slikata - i otprilika kolku pari cini vakvo nesto? (y)





umival.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom