Каде може да најдам? (Општи прашања)

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
New Era фалц капчиња има ли по пазарите и по која цена?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.071
Поени од реакции
11.049
SCART има ли телевизорот. ако има тогаш двд со вакво може да поврзеш. http://www.anhoch.com/product/5243/cable-3xrca-to-scart-18m
за пц на тв може обичен вга кабел
Па прва опција ми беше оваа.И тоа ми го понудија како прво.Само што на тв на местото каде што пишува СКАРТ,влезот не е класичен(како што е скарт)туку е танок помал приклучок...
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Па прва опција ми беше оваа.И тоа ми го понудија како прво.Само што на тв на местото каде што пишува СКАРТ,влезот не е класичен(како што е скарт)туку е танок помал приклучок...
ај ти тоа сликај да видиме што влезови има телевизорот па после ќе бараме кабел
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.071
Поени од реакции
11.049
ај ти тоа сликај да видиме што влезови има телевизорот па после ќе бараме кабел
tv1.jpg tv2.jpg
Плус странично хдми сајд и усб влезови

Не е најдобро да земам УСБ,да префрлам тоа што треба на усбто во тв?
Не е за мене ова,јас си имам хдми кабел и лап топот директно во тв.Ми треба др варијанта која што не го вклучува комп.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Каде можам да најдам вакви бројки? Не мора да се скроз исти ете бар да се слични со големина и боја, фонтот да е ист не мора. Побарав на пластичарска немаше нешто ни приближно. Некој да не видел некаде нешто вакво па да ме упати ?

 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
vakvi brojki imas vo povece prodavnici, probaj vidi karsi gradezen fak. ulickata, sproti bottoni poranesno, na ulica risto siskov kaj park istotaka na pocetokot od leva strana
 
Член од
17 април 2017
Мислења
5
Поени од реакции
0
Каде можам да најдам во Скопје да се продаваат пумпи за мини фонтани, слични како оваа на сликава и општо галантерија за фонтани?
total-pond-fountain-pumps-md11300-64_1000.jpg
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Каде можам да најдам вакви бројки? Не мора да се скроз исти ете бар да се слични со големина и боја, фонтот да е ист не мора. Побарав на пластичарска немаше нешто ни приближно. Некој да не видел некаде нешто вакво па да ме упати ?

Ако си во Скопје таквите бројки и букви ги има во електроелемент другата хала и го имаш во бриколаж и хубо маркет кај пластичарската немаат такви


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Каде можам да најдам во Скопје да се продаваат пумпи за мини фонтани, слични како оваа на сликава и општо галантерија за фонтани?
Прегледај го приврзокот 195026
Таму каде што продаваат и изработуваат надворешни чешми и фонтани имаат и пумпи исто така и таму каде што продаваат аквариуми и дворските базени


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Magpie.

I threw my pie for you
Член од
9 јули 2015
Мислења
22
Поени од реакции
21
Здраво, дали некој знае до кога можaм да ја платам најдоцна сметката за струја? Уште нема стигнато за Август, а вечерва заминувам од МК на 2 ипол недели и нема кој да ги собере и плати. Досега не ми се случило да ја оставам повеќе од една недела и не знам дали може да ми направат некои каши. Знам, малце глупаво прашање, ама.. :) Благодарам.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Многу голема каша ќе ти направат за еден месец.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

MSE

Член од
13 мај 2017
Мислења
261
Поени од реакции
332
Здраво, дали некој знае до кога можaм да ја платам најдоцна сметката за струја? Уште нема стигнато за Август, а вечерва заминувам од МК на 2 ипол недели и нема кој да ги собере и плати. Досега не ми се случило да ја оставам повеќе од една недела и не знам дали може да ми направат некои каши. Знам, малце глупаво прашање, ама.. :) Благодарам.
First world problems...:icon_lol:
Можеш онлине да ја платиш сметката.

https://www.evn.mk/OnlineServices/Login.aspx
https://www.evn.mk/OnlineServices/Register.aspx

Инаку можеш да не ја плаќаш 2-3 месеци, во најлош случај ќе платиш некој денар повеќе за камати плус ќе се осеќаш као thug life :roker:

 

Magpie.

I threw my pie for you
Член од
9 јули 2015
Мислења
22
Поени од реакции
21
@MSE леле ич не ми текна во цела збрка!! :cenzura::cenzura: Bless you :angel::D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Здраво, дали некој знае до кога можaм да ја платам најдоцна сметката за струја? Уште нема стигнато за Август, а вечерва заминувам од МК на 2 ипол недели и нема кој да ги собере и плати. Досега не ми се случило да ја оставам повеќе од една недела и не знам дали може да ми направат некои каши. Знам, малце глупаво прашање, ама.. :) Благодарам.
Јас уште од почетокот плаќам сите сметки на онлајн значи уште одамна сум излегол од пештера , а вие до каде си ???


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Здраво, дали некој знае до кога можaм да ја платам најдоцна сметката за струја? Уште нема стигнато за Август, а вечерва заминувам од МК на 2 ипол недели и нема кој да ги собере и плати. Досега не ми се случило да ја оставам повеќе од една недела и не знам дали може да ми направат некои каши. Знам, малце глупаво прашање, ама.. :) Благодарам.
Како прво може да ти стаса за јули не за август , а како второ обично рок за плаќање им е до крај на месец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom