Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Малце глупо прашање ама.. ми стигна сметка од овие што управуваат со хигиена и слично во зградиве. Само што се преселив во станов, оваа е за претходен месец, на име на сопственичката. Гледам дека има прикачено нешто како уплатница со нејзина трансакциска сметка од банка и исто така сметката на компанијата на која треба да се плати. женава не е тука во наредниве два месеца, ме интересираше дали можам јас да ја платам за да не стои неподмирена, или мора таа лично? Фала однапред. :)
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
Малце глупо прашање ама.. ми стигна сметка од овие што управуваат со хигиена и слично во зградиве. Само што се преселив во станов, оваа е за претходен месец, на име на сопственичката. Гледам дека има прикачено нешто како уплатница со нејзина трансакциска сметка од банка и исто така сметката на компанијата на која треба да се плати. женава не е тука во наредниве два месеца, ме интересираше дали можам јас да ја платам за да не стои неподмирена, или мора таа лично? Фала однапред. :)
Nema da imas nikakov problem, plati ja i uplatnicata koja sto ja davaat kako dokaz slikaj ja i prati i ja na Viber, Whatsapp sto i da koristi. I zavrsena rabota
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Каде во Визбегово се наоѓа Спорт М оутлет?
 
Член од
25 март 2010
Мислења
37
Поени од реакции
18
Каде во Скопје има и може да се купат вакви шишенца?
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
@astro_ivand имам видено нешто слично во Џамбо ама не знам дали ги имаат уште.
 
Член од
3 декември 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали некаде во Македонијава може да се најде масла во комбинација со восок за подови од масивно дрво односно бродски подови во различни бои, како овај на линкот http://www.overmat.nl/en/producten/floorservice/oils-for-parquet-and-plankflooring/color-hardwax-oil/color-hardwax-oil-pro/
Во продавниците за бои и лакови ми нудат само некои синтетички лакови за паркет кои му даваат пластичен сјаен изглед на подот, додека со овие масла се истакнува структурата и линиите на дрвото, и подот има далеку поубав и поприроден изглед.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Дали некаде во Македонијава може да се најде масла во комбинација со восок за подови од масивно дрво односно бродски подови во различни бои, како овај на линкот http://www.overmat.nl/en/producten/floorservice/oils-for-parquet-and-plankflooring/color-hardwax-oil/color-hardwax-oil-pro/
Во продавниците за бои и лакови ми нудат само некои синтетички лакови за паркет кои му даваат пластичен сјаен изглед на подот, додека со овие масла се истакнува структурата и линиите на дрвото, и подот има далеку поубав и поприроден изглед.
Да пробаш со лазур лак од Хромос ? Евентуално со лак за чамци да измачкаш.
 

Stefanprecocious

summa cum laude
Член од
8 јуни 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Каде можам да најдам постари книги математика,физика може и други предмети,многу ми се допаѓа стариот концепт на книгите(пр математика),може и да се оштетени,да го заддржат стариот ентузијазам и љубов кон математиката.. и другите предмети..
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Дечки каде во Скопје можам да најдам етерични масла?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Каде можам да најдам постари книги математика,физика може и други предмети,многу ми се допаѓа стариот концепт на книгите(пр математика),може и да се оштетени,да го заддржат стариот ентузијазам и љубов кон математиката.. и другите предмети..
Имаш покрај кеј во Скопје што продаваат тие, имаат и такви ствари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom